Zemřela legenda, jež za čtyři roky prohrála jediný závod z 86. Zrovna ten olympijský

Sport ČTK Sport, ČTK
17. 12. 2020 11:38
Stříbrný olympijský medailista v chůzi na 50 km v Tokiu 1964 Paul Nihill podlehl covidu-19. Bývalému britskému atletovi bylo 81 let. O jeho úmrtí informoval časopis Athletics Weekly.

Nihill byl jedním z nejúspěšnějších chodců konce šedesátých let minulého století. Mezi lety 1967 a 1970 prohrál jen jediný z 86 závodů. Bohužel pro něj to byl zrovna ten olympijský v Mexiku 1968, kdy kvůli vedru a vysoké nadmořské výšce na 44. kilometru zkolaboval.

Pak se místo padesátky zaměřil na dvacítku, na které v roce 1969 vyhrál mistrovství Evropy. V roce 1972 překonal světový rekord na 20 kilometrů, ale na olympijských hrách v Mnichově skončil až šestý. Čtvrtou a poslední olympijskou účast si připsal v Montrealu 1976.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy