Železného rekord v ohrožení? Dva oštěpaři na univerziádě hodili přes 90 metrů

ČTK ČTK
26. 8. 2017 15:05
Hned dva atleti hodili na světové univerziádě oštěp za hranici 90 metrů. Vyhrál Cheng Chao-Tsun, který vytvořil asijský i univerziádní rekord.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Milan Kammermayer

Tchaj-pej - Na Světové letní univerziádě zazářili dva oštěpaři hody přes 90 metrů. Vítězem soutěže v Tchaj-peji se stal domácí atlet Cheng Chao-Tsun, který vytvořil nový univerziádní i asijský rekord 91,36 metru. Druhý Němec Andreas Hofmann za ním zaostal jen o 29 centimetrů.

Cheng Chao-Tsun překonal svůj osobní rekord z dubnových závodů v čínském Ťia-singu o téměř čtyři a půl metru. Třiadvacetiletý oštěpař prokázal v letošní sezoně neuvěřitelné zlepšení, protože do ní vstupoval s osobním maximem 81,78 z roku 2015.

Hofmann je třetím německým oštěpařem, který letos hodil přes 90 metrů. Světové tabulky vedou jeho krajané Johannes Vetter (94,44) a Thomas Röhler (93,90). Pětadvacetiletý Hofmann, který skončil na mistrovství světa v Londýně osmý za 83,98, si vylepšil osobní rekord o více než dva metry.

Cheng Chao-Tsun na světovém šampionátu hodil 77,87 a vypadl v kvalifikaci. Díky dnešnímu velehodu se zařadil na 12. místo historických tabulek, Hofmann se dostal na 14. příčku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy