Železného rekord v ohrožení? Dva oštěpaři na univerziádě hodili přes 90 metrů

ČTK ČTK
26. 8. 2017 15:05
Hned dva atleti hodili na světové univerziádě oštěp za hranici 90 metrů. Vyhrál Cheng Chao-Tsun, který vytvořil asijský i univerziádní rekord.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Milan Kammermayer

Tchaj-pej - Na Světové letní univerziádě zazářili dva oštěpaři hody přes 90 metrů. Vítězem soutěže v Tchaj-peji se stal domácí atlet Cheng Chao-Tsun, který vytvořil nový univerziádní i asijský rekord 91,36 metru. Druhý Němec Andreas Hofmann za ním zaostal jen o 29 centimetrů.

Cheng Chao-Tsun překonal svůj osobní rekord z dubnových závodů v čínském Ťia-singu o téměř čtyři a půl metru. Třiadvacetiletý oštěpař prokázal v letošní sezoně neuvěřitelné zlepšení, protože do ní vstupoval s osobním maximem 81,78 z roku 2015.

Hofmann je třetím německým oštěpařem, který letos hodil přes 90 metrů. Světové tabulky vedou jeho krajané Johannes Vetter (94,44) a Thomas Röhler (93,90). Pětadvacetiletý Hofmann, který skončil na mistrovství světa v Londýně osmý za 83,98, si vylepšil osobní rekord o více než dva metry.

Cheng Chao-Tsun na světovém šampionátu hodil 77,87 a vypadl v kvalifikaci. Díky dnešnímu velehodu se zařadil na 12. místo historických tabulek, Hofmann se dostal na 14. příčku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy