Z rozběhů na ME družstev postoupila polovina z deseti Čechů

ČTK ČTK
23. 6. 2017 20:37
Denisa Rosolová zaběhla svůj nejlepší čas sezony 56,33, ale ke splnění požadovaného kritéria na MS jí chybí ještě 23 setin sekundy.
Denisa Rosolová.
Denisa Rosolová. | Foto: Dalibor Sosna

Lille - Z pátečních rozběhů v superlize mistrovství Evropy družstev postoupila do víkendových finálových běhů polovina z deseti českých atletů. Nechybí mezi nimi překážkářka Denisa Rosolová, které ale nevyšel první útok na limit pro účast na mistrovství světa. Zaběhla svůj nejlepší čas sezony 56,33, ale ke splnění požadovaného kritéria jí chybí ještě 23 setin sekundy.

V rozbězích na 400 metrů překážek měla Rosolová čtvrtý čas, na stejnou pozici se v téže disciplíně zařadil i Vít Müller. Postup do finále dvoustovky z první dráhy kontroloval český rekordman Pavel Maslák. Z osmého místa proklouzli do finálového běhu na 100 metrů Zdeněk Stromšík a Barbora Procházková.

Pět českých běžců vypadlo a zapíšou body za umístění v rozběhu. Na hladké čtvrtce neuspěli devátý Patrik Šorm a jedenáctá Marcela Pírková. Na krátkých překážkách byli shodně desátí Lucie Koudelová i Václav Sedlák, jednu soupeřku dokázala porazit také sedmnáctiletá Nikola Bendová na dvoustovce.

Vzhledem k neúčasti suspendovaných ruských atletů startuje na ME družstev v Lille pouze 11 družstev. Z elitní skupiny vedle Rusů sestoupí dva další týmy. Cílem českých atletů je záchrana v superlize.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy