Vyzyvatelé Železného, létající Holanďanka a Gatlinova show. Tretra i bez Bolta láká hvězdy

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 6. 2018 19:00
Zlatá tretra napíše v Ostravě ve středu své 57. pokračování. Oblíbenému mítinku sice bude chybět dřívější hlavní hvězda Usain Bolt, ale i bez něj se atletičtí příznivci těší na desítku mistrů světa z Londýna. Německý oštěpař Röhler, jenž umí výrazně za 90 metrů, sprinterské duo Gatlin a Schippersová nebo česká špička. Prohlédněte si největší lákadla Tretry.
Finále sprintu na 100 metrů na MS v Londýně (Justin Gatlin)
Finále sprintu na 100 metrů na MS v Londýně (Justin Gatlin) | Foto: Reuters

Justin Gatlin, 100 metrů

Sprinterský král Usain Bolt ukončil kariéru, vloni se v Ostravě představil podeváté a naposled. Přesto se dá předpokládat, že zlatým hřebem 57. Zlaté tretry bude znovu závod mužů ve sprintu na 100 metrů.

Hlavní hvězdou bude Američan Justin Gatlin, úřadující mistr světa, jenž před rokem v Londýně porazil právě loučícího se Jamajčana. Gatlin je olympijským vítězem stovky z Atén, ale také mužem s dopingovou minulostí. V 35 letech se stal nejstarším mistrem světa na stovce.

Držitel devátého nejhodnotnějšího času všech dob (9,74) bude na Tretře závodit už potřetí a slíbil divákům v Ostravě skvělou show. Soupeřem číslo jedna by měl být Gatlinovi krajan Michael Rodgers, který je časem 9,92 z pražského Odložilova memoriálu na druhém místě letošních tabulek.

Přezdívku "britský Bolt" si získal teprve dvaadvacetiletý Reece Prescod. Letos zaběhl čas 10,04 sekundy, osobní rekord má ještě o setinu lepší.

 

Právě se děje

před 36 minutami

V Ženevě skončily rozhovory mezi Bidenem a Putinem

V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina, jehož se účastnily rozšířené delegace obou stran, Oznámil to Bílý dům, podle něhož jde zároveň o konec dnešního americko-ruského summitu. Nyní se čekají tiskové konference, oba státníci by měli předstoupit před novináře každý zvlášť. Putin po skončení summitu oznámil, že se s Bidenem dohodl na návratu ruského velvyslance do Washingtonu a amerického ambasadora do Moskvy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy