Vyhrál, pak zkolaboval. Vítěz Silvestrovského běhu v Sao Paulu musel do nemocnice

31. 12. 2018 19:14
Etiopský běžec Belay Bezabh vyhrál tradiční Silvestrovský běh na 15 kilometrů v ulicích Sao Paula. Ve finiši o vteřinu zdolal krajana Dawitta Admasua, který zvítězil v roce 2014 a loni. Bezabh se v cíli zhroutil, po příchodu na tiskovou konferenci zkolaboval a s příznaky úžehu byl převezen do nemocnice.
Vítěz Silvestrovského běhu v Sao Paulu Belay Bezabh v cíli
Vítěz Silvestrovského běhu v Sao Paulu Belay Bezabh v cíli | Foto: Reuters

Belay Bezabh po kolapsu před tiskovou konferencí:

Admasu a Bezabh si prohodili pořadí z loňského ročníku, na třetím místě doběhl další Etiopan Amdework Walelegn. Etiopští vytrvalci triumfovali v Sao Paulu potřetí za sebou, totéž se podařilo Keňankám v závodu žen. Zvítězila Sandrafelis Tueiová o 17 sekund před krajankou Pauline Kamuluovou.

Podle pořadatelů se 94. ročníku populárního závodu zúčastnilo 30 tisíc běžců. V historickém seznamu vítězů je i jméno Emila Zátopka, legendární český běžec v Brazílii vyhrál v roce 1953 ještě na poloviční trati.

Silvestrovský běh v Sao Paulu (15 km):

Muži: 1. Bezabh 45:05, 2. Admasu 45:06, 3. Walelegn (všichni Et.) 45:13.

Ženy: 1. Tueiová 50:02, 2. Kamuluová (obě Keňa) 50:19, 3. Trunehová (Et.) 53:45.

Silvestrovský běh v Peuerbachu (Rakousko):

Muži (6,8 km): 1. Kiplangat (Keňa) 18:46, 2. Hendel 19:34, 3. Grau (oba Něm.) 19:35, 4. Zemaník 19:37, …9. Holuša 19:43, 16. Šinágl (všichni ČR) 20:21.

Ženy (5,1 km): 1. E. Cheronová (Keňa) 15:43, 2. Rehová 15:54, 3. Dattkeová (obě Něm.) 16:26, 4. Stewartová 16:39, …6. Sekanová 16:55, 14. Hrochová (všechny ČR) 17:41.