Všichni muži na ni byli krátcí. Churaňová vyhrála český šampionát v běhu na 100 kilometrů

25. 3. 2018 19:16
Radka Churaňová zvládla stokilometrovou trať v rekordním čase 7:22:16, porazila všechny muže a stala se republikovou mistryní.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Plzeň - Radka Churaňová porazila na mistrovství republiky v běhu na 100 kilometrů všechny muže. V Plzni za ní v sobotu zůstala i taková ultramaratonská esa, jakými jsou Daniel Orálek nebo Radek Brunner, medailista ze slavného Spartathlonu. Čtyřicetiletá trutnovská vytrvalkyně navíc časem 7:22:16 vylepšila český rekord Michaely Dimitriadu o více než půl hodiny.

Churaňová přitom běžela sto kilometrů poprvé v životě. "Na závod mě připravil Radek Brunner. Chtěla jsem překonat čas Míši Dimitriadu 7:56, Radek tipoval, že poběžím daleko rychleji, ale tomu jsem opravdu nevěřila. Byla to moje první stovka a já celou dobu čekala, kdy mi dojde a rapidně zpomalím. Žádná velká krize ale naštěstí nepřišla," uvedla na webu bezvabeh.cz.

Více než sedm minut na Churaňovou ztratil nový mistr republiky Štěpán Boháček. Celkově třetí skončil Brunner, mužský bronz získal po vítězném souboji s Orálkem Marek Jirásek.