Světový rekord běžkyně Kratochvílové slaví 35. narozeniny. Fibingerová ho drží ještě déle

Některé rekordy zlaté éry československé běžkyně Jarmily Kratochvílové stále odolávají. Ten nejstarší slaví už 35 let od svého dosažení.
Nejstarší dosud platný rekord fenomenální běžkyně Jarmily Kratochvílové slaví 7. března 35. narozeniny. toho dne roku 1982 se jí na halovém ME v Milánu při běhu na 400 metrů zastavily stopky na 49,59 vteřiny.
Nebýt jabloneckého superhodu koulařky Heleny Fibingerové byl by to vůbec nejdéle platný atletický rekord současnosti.
Co do dlouhověkosti kraluje rodačka z Golčova Jeníkova tabulkám pod širým nebem. 26. července 1983 zaběhla v Mnichově osmistovku za 1:53,28 minuty. Ani tento čas několik dalších generací atletek nepřekovalo.
Rok 1983 byl pro Kratochvílovou vůbec vrcholem kariéry. Na historicky prvním světovém šampionátu v atletice, který hostily finské Helsinky, získala zlato na 400 i 800 metrů.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Sport
7. 3. 2017 9:07
Světový halový rekord Jarmily Kratochvílové na 400 metrů se "dožil" 35. narozenin. Nejen tento dosud nepřekonaný výkon si připomeňte v galerii dlouho nepřekonaných a dosud platných nejlepších atletických výkonů.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy