Světový rekord běžkyně Kratochvílové slaví 35. narozeniny. Fibingerová ho drží ještě déle

Některé rekordy zlaté éry československé běžkyně Jarmily Kratochvílové stále odolávají. Ten nejstarší slaví už 35 let od svého dosažení.
Nejstarší dosud platný rekord fenomenální běžkyně Jarmily Kratochvílové slaví 7. března 35. narozeniny. toho dne roku 1982 se jí na halovém ME v Milánu při běhu na 400 metrů zastavily stopky na 49,59 vteřiny.
Nebýt jabloneckého superhodu koulařky Heleny Fibingerové byl by to vůbec nejdéle platný atletický rekord současnosti.
Co do dlouhověkosti kraluje rodačka z Golčova Jeníkova tabulkám pod širým nebem. 26. července 1983 zaběhla v Mnichově osmistovku za 1:53,28 minuty. Ani tento čas několik dalších generací atletek nepřekovalo.
Rok 1983 byl pro Kratochvílovou vůbec vrcholem kariéry. Na historicky prvním světovém šampionátu v atletice, který hostily finské Helsinky, získala zlato na 400 i 800 metrů.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Sport
7. 3. 2017 9:07
Světový halový rekord Jarmily Kratochvílové na 400 metrů se "dožil" 35. narozenin. Nejen tento dosud nepřekonaný výkon si připomeňte v galerii dlouho nepřekonaných a dosud platných nejlepších atletických výkonů.
 

Právě se děje

před 13 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy