Tragédie na závodech v Praze. Po zásahu koulí zemřel atletický rozhodčí

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
13. 1. 2018 19:45
Na pražském Strahově došlo v sobotu odpoledne ke smrtelné nehodě. Po zásahu koulí do prsou zemřel atletický rozhodčí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: archiv

Praha - K tragické nehodě došlo v sobotu odpoledne na atletických závodech v nafukovací hale na pražském Strahově. Při závodech krajského přeboru zde byl smrtelně zraněn jeden z rozhodčích, jehož při soutěži vrhačů zasáhla letící koule. 

"Byla to nešťastná náhoda," řekl Aktuálně.cz ředitel závodu Martin Svoboda. "Ten pokus byl zcela standardní. Házel jeden z mladších závodníků, který se trefil svým pokusem ke kraji výseče, kde pan rozhodčí stál. Ten se ještě snažil na poslední chvíli uhnout, ale bohužel už to nestihl." 

Zkušeného arbitra trefila šestikilová koule do hrudníku a ihned po zásahu se sesunul k zemi. Během několika vteřin se k němu seběhli závodníci a také lékařka a brzy zahájili resuscitaci. 

"Viděli jsme, že nedýchá a netluče mu srdce, takže jsme ho hned začali resuscitovat," uvedla jedna ze závodnic, která při oživovacích pokusech také pomáhala. "Pak někdo donesl defibrilátor a zkoušeli jsme to i s ním."

V pokusu o záchranu staršího muže pak pokračovali až do chvíle, než dorazili na místo záchranáři a převzali snahu o obnovení mužových základních životních funkcí. Po zhruba padesáti minutách ale museli konstatovat smrt.

Na místo brzy přijela i policie, která ještě bude vyšetřovat, zdali nedošlo k nějakému pochybení ze strany organizátorů. "My si nemyslíme, že došlo k nějaké chybě, nebo že bychom udělali něco špatně," uvedl Svoboda. "Občas se stanou úrazy, když náčiní vyletí ze sektoru jinam, ale tenhle pokus byl ve výseči."

Závody, které se na Strahově konaly od sobotního rána, organizátoři v důsledku této tragédie okamžitě ukončili. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy