Gulag, jednonohý Němec či česká řevnivost. Rekord v desetiboji skrývá silné příběhy

Jiří Škuba Jiří Škuba
17. 9. 2018 6:12
Neuvěřitelným výkonem 9126 bodů překonal Francouz Kévin Mayer světový rekord v desetiboji. Ten má za sebou velmi zajímavou historii, ve které měli výrazné slovo i čeští reprezentanti.
Bob Mathias
Bob Mathias | Foto: Wikipedie

Bob Mathias

Jako sedmnáctiletý mladík šokoval svět, když na olympiádě v Londýně vyhrál zlatou medaili. Závod se přitom konal v extrémních podmínkách, vydatně lilo a poslední tři disciplíny se konaly potmě, sektory pro oštěp a tyč osvětlovaly pouze reflektory aut, které byly na stadion Wembley přistaveny. O čtyři roky později Mathias obhájil triumf v novém světovém rekordu 7887 bodů (dle dnešních tabulek 7592), přičemž před druhým v pořadí Campbellem zvítězil o 900 bodů. V ten samý rok ukončil kariéru, v níž vyhrál všech 11 desetibojů, do kterých nastoupil.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy