Ta holka má páru, zpívali Špotákové farář a kuchařky

Ta holka má páru, zpívali Špotákové farář a kuchařky
"Ta holka má páru! Připijme společně na naši Báru," zpívali kuchařky s farářem oštěpařce Barboře Špotákové při dnešním loučení s úspěšnou sezonou.
Letošní mistryně světa a čerstvá vítězka Diamantové ligy už podesáté 'zapíjela' výtečný rok ve vyhlášené pražské restauraci U Pinkasů.
"Deset zlatých medailí naše Bára má, možná se v nich sama už ani nevyzná," znělo na melodii písničky Deset malých černoušků.
V textu se mimo jiné objevilo, že po zlatu na MS v Ósace je jasné, že (Dana) Zátopková už má nástupce, jak se z oštěpařky stala maminka nebo že měla před bronzem na OH v Riu zlomenou nohu.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK Milan Kammermayer, ČTK
25. 8. 2017 14:04
Podívejte se na fotografie z tradičního zakončení sezony, které v pátek v jedné tradiční pražské restauraci uspořádala Barbora Špotáková.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Hackeři napadli systém veřejné správy. Útoku čelila Praha i ministerstvo práce

Systém veřejné správy napadli ve čtvrtek hackeři. O masivním kybernetickém útoku informuje na Twitteru pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), data magistrátu podle něj nebyla poškozena. Jedním z cílů bylo i ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila serveru SeznamZprávy ministryně Jana Maláčová (ČSSD). Také podle ní se útočníkům nepovedlo data ukrást či vyřadit systémy ministerstva. Vyjádření Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) redakce zjišťuje.

"Došlo k masivnímu kybernetickému útoku na systémy veřejné správy. Magistrátní servery útok přežily. Byla provedena odstávka pro okamžitou bezpečnostní záplatu na emailový systém," uvedl Hřib na Twitteru. Dodal zároveň, že díky uchovávání více kopií dat najednou se na magistrátu data nepoškodila. Magistrát incident nahlásil na NÚKIB.

Hackeři se podle serveru SeznamZprávy zaměřili i na ministerstvo práce. "Ano, mohu tuto informaci potvrdit. Více ale věc komentovat nebudu," řekla serveru Maláčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy