Švábíková na Pražské tyčce znovu vylepšila juniorský rekord

ČTK ČTK
21. 2. 2017 21:34
Tyčkařka Amálie Švábíková znovu posunula český juniorský halový rekord. Zimní Pražskou tyčku vyhrála sedmnáctiletá atletka USK Praha výkonem 437 centimetrů a o dva centimetry vylepšila svůj sobotní rekord z juniorského mistrovství republiky v Ostravě. Soutěž mužů v Metropoli Zličín vyhrál Jan Kudlička v novém rekordu mítinku 573 cm. Švábíková v sobotu v Ostravě dokázala posunout juniorský rekord dokonce dvakrát. Nejprve zdolala 427 cm a následně i 435 cm. Dnes na Zličíně přidala další dva centimetry a opět tak splnila B limit pro účast na halovém mistrovství Evropy. Start v Bělehradu ale jistý nemá, neboť tamní soutěž bude početně omezená.
Česká tyčkařka Amálie Švábíková
Česká tyčkařka Amálie Švábíková | Foto: ČTK

Zimní Pražská tyčka, halový atletický mítink ve skoku o tyči:

Muži: 1. Kudlička (ČR) 573, 2. Joseph (Fr.) 565, 3. Malychin (Ukr.) a Nerantzis (Řec.) oba 545.

Ženy: 1. Švábíková 437 - český juniorský rekord, 2. Jiroutová 427, 3. Šilhanová (všechny ČR) a Sü Chuej-čchin (Čína) obě 427.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy