Švábíková na Pražské tyčce znovu vylepšila juniorský rekord

ČTK ČTK
21. 2. 2017 21:34
Tyčkařka Amálie Švábíková znovu posunula český juniorský halový rekord. Zimní Pražskou tyčku vyhrála sedmnáctiletá atletka USK Praha výkonem 437 centimetrů a o dva centimetry vylepšila svůj sobotní rekord z juniorského mistrovství republiky v Ostravě. Soutěž mužů v Metropoli Zličín vyhrál Jan Kudlička v novém rekordu mítinku 573 cm. Švábíková v sobotu v Ostravě dokázala posunout juniorský rekord dokonce dvakrát. Nejprve zdolala 427 cm a následně i 435 cm. Dnes na Zličíně přidala další dva centimetry a opět tak splnila B limit pro účast na halovém mistrovství Evropy. Start v Bělehradu ale jistý nemá, neboť tamní soutěž bude početně omezená.
Česká tyčkařka Amálie Švábíková
Česká tyčkařka Amálie Švábíková | Foto: ČTK

Zimní Pražská tyčka, halový atletický mítink ve skoku o tyči:

Muži: 1. Kudlička (ČR) 573, 2. Joseph (Fr.) 565, 3. Malychin (Ukr.) a Nerantzis (Řec.) oba 545.

Ženy: 1. Švábíková 437 - český juniorský rekord, 2. Jiroutová 427, 3. Šilhanová (všechny ČR) a Sü Chuej-čchin (Čína) obě 427.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy