Štípni mě, prosil senzační atletický šampion Warholm fotografa

ČTK ČTK
10. 8. 2017 9:57
Senzačnímu vítězství Karstena Warnholma na mistrovství světa nemohl uvěřit nejen atletický svět, ale i sám norský překážkář.
Warholm nemohl svému vítězství uvěřit
Warholm nemohl svému vítězství uvěřit | Foto: Reuters

Londýn - Středeční vítězství Karstena Warholma v běhu na 400 m překážek na mistrovství světa v Londýně nešokovalo jen atletický svět, ale i samotného norského mladíka. Krátce po doběhu musel novopečený šampion požádat jednoho z fotografů, aby ho štípl. Zaskočený fotoreportér agentury Reuters mu vyhověl.

Jednadvacetiletý Warholm ve finále zaskočil všechny favority rychlým začátkem a první pozici udržel i v závěrečné stovce. Stal se díky tomu prvním norským mistrem světa v atletice po 30 letech, čemuž sám nebyl schopen uvěřit.

"Co se to děje, fakt se to stalo?" ptal se Warholm jednoho z fotografů, kterým po triumfu pózoval s norskou vlajkou. I když ho fotograf ujistil, že skutečně vyhrál, nebyl ještě Nor spokojen. "Štípni mě," vyzval fotoreportéra, jenž mu vyhověl a štípl ho do ruky.

Až tehdy bývalý desetibojař Warholm uznal, že to, co prožívá, je skutečnost. "Jo, fakt se mi to nezdá," souhlasil a vydal se na čestné kolečko po stadionu s vikingskou helmou na hlavě.

Karsten Warholm
Karsten Warholm | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 57 minutami

Poslední pozvánku na olympijský turnaj hokejistů v Pekingu obdržel David Musil

Posledním pětadvacátým hokejistou nominovaným do reprezentačního týmu pro olympijský turnaj v Pekingu je obránce David Musil z extraligového Třince. Ve výběru generálního manažera Petra Nedvěda a kouče Filipa Pešána tak aktuálně figurují tři brankáři, osm zadáků a 14 útočníků. Svaz o obsazení posledního volného místa informoval v tiskové zprávě.

Osmadvacetiletý Musil, jenž ve čtyřech zápasech okusil v minulosti i NHL, obléká dres Ocelářů od roku 2017, kdy se vrátil ze zámoří. S Třincem vyhrál dva mistrovské tituly. V reprezentačním dresu už má odehráno 47 zápasů, zúčastnil se dvou posledních odehraných mistrovství světa v letech 2019 a 2021.

"David je zkušený obránce, kterého máme prověřeného a v reprezentaci odvádí spolehlivé výkony," uvedl generální manažer Nedvěd. "Pasuje do role, pro kterou s ním počítáme. Není tajemstvím, že s trenéry jsme uvažovali i o Ladislavu Šmídovi. Nakonec jsme se s ním shodli, že přestávka kvůli operaci byla přece jenom příliš dlouhá a že je škoda, že se na led nemohl vrátit dříve. Sám řekl, že přemýšlí i o tom, zda by to bylo férové vůči dalším hráčům," dodal Nedvěd.

Minulý týden ve čtvrtek ohlášená nominace ještě nemusí být konečná. Uzavře se definitivně v pondělí, pak už jsou změny možné jen ze zdravotních důvodů. Vzhledem k okolnostem spojeným zejména s pandemií koronaviru čítá seznam náhradníků 30 jmen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy