Staněk v Bad Köstritz porazil Storla a vzal mu rekord mítinku

ČTK ČTK
25. 8. 2017 22:46
Koulař Tomáš Staněk zvítězil na vrhačském mítinku v německém Bad Köstritz. Výkonem 21,66 metru navíc překonal rekord mítinku domácí hvězdy Davida Storla, kterého už poněkolikáté v této sezoně porazil. Dvojnásobný mistr světa obsadil druhé místo za 21,34 metru. Čtvrtý muž z mistrovství světa v Londýně Staněk si připsal druhý nejlepší výkon kariéry po dvou letošních vrzích do vzdálenosti 22,01 metru, které znamenaly český rekord. Soutěž oštěpařů ovládl mistr světa Němec Johannes Vetter, který rovněž hodil rekord mítinku. Jednička letošní sezony a druhý muž historických tabulek předvedl výkon 89,42 metru.
Tomáš Staněk ve finále koule na MS v Londýně
Tomáš Staněk ve finále koule na MS v Londýně | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy