Šest let za vraždu je málo. Žalobce požaduje u odvolacího soudu delší trest pro atleta Pistoriuse

ČTK ČTK
3. 11. 2017 14:22
Případ slavného handicapovaného atleta Oscara Pistoriuse se v Jihoafrické republice vrátil před Nejvyšší odvolací soud. Žalobce totiž požaduje pro šestinásobného paralympijského vítěze delší než šestiletý trest vězení, ke kterému byl odsouzen loni v létě za vraždu přítelkyně.
Oscar Pistorius
Oscar Pistorius | Foto: Reuters

Bloemfontein - Třicetiletý Oscar Pistorius byl nejprve shledán vinným ze zabití z nedbalosti a v říjnu 2014 dostal pětiletý trest, z něhož byl po roce propuštěn do domácího vězení. Předloni však odvolací soud čin překvalifikoval na vraždu a poslal atleta s podkolenními amputacemi na šest let za mříže.

Prokuratura to však označila za šokující a nízký trest a u Nejvyššího odvolacího soudu si vymohla další proces. Pro světovou celebritu požaduje patnáctileté vězení.

Pistorius zastřelil přítelkyni Reevu Steenkampovou na Svatého Valentýna před čtyřmi lety u nich doma. Údajně v domnění, že je to zloděj, vystřelil několikrát přes dveře koupelny. Trest si odpykává ve věznici v Pretorii.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy