Šest let za vraždu je málo. Žalobce požaduje u odvolacího soudu delší trest pro atleta Pistoriuse

ČTK ČTK
3. 11. 2017 14:22
Případ slavného handicapovaného atleta Oscara Pistoriuse se v Jihoafrické republice vrátil před Nejvyšší odvolací soud. Žalobce totiž požaduje pro šestinásobného paralympijského vítěze delší než šestiletý trest vězení, ke kterému byl odsouzen loni v létě za vraždu přítelkyně.
Oscar Pistorius
Oscar Pistorius | Foto: Reuters

Bloemfontein - Třicetiletý Oscar Pistorius byl nejprve shledán vinným ze zabití z nedbalosti a v říjnu 2014 dostal pětiletý trest, z něhož byl po roce propuštěn do domácího vězení. Předloni však odvolací soud čin překvalifikoval na vraždu a poslal atleta s podkolenními amputacemi na šest let za mříže.

Prokuratura to však označila za šokující a nízký trest a u Nejvyššího odvolacího soudu si vymohla další proces. Pro světovou celebritu požaduje patnáctileté vězení.

Pistorius zastřelil přítelkyni Reevu Steenkampovou na Svatého Valentýna před čtyřmi lety u nich doma. Údajně v domnění, že je to zloděj, vystřelil několikrát přes dveře koupelny. Trest si odpykává ve věznici v Pretorii.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy