Šampionka z Ria Sumgongová vyhrála v rekordu běh v Sao Paulu

31. 12. 2016 15:48
Olympijská vítězka v maratonu Jemima Sumgongová z Keni vyhrála v traťovém rekordu prestižní Silvestrovský běh v Sao Paulu. Dvaatřicetiletá vytrvalkyně časem 48:35 jako teprve druhá běžkyně v historii závodu pokořila na patnáctikilometrové trati hranici 50 minut. Dosavadní maximum krajanky Priscah Jeptoové z roku 2011 vylepšila o 13 sekund. Sumgongová zvítězila s náskokem 40 sekund před další Keňankou Flomenou Danielovou a slavila při Sao Silvestre triumfální návrat do Brazílie po maratonském úspěchu v Riu de Janeiro. Etiopským triumfem skončil mužský závod, který vyhrál v čase 44:53 Leul Aleme těsně před krajanem Dawitem Admasuem a Keňanem Stephenem Kosgeiem.
Jemima Sumgongová slaví triumf v Sao Paulu.
Jemima Sumgongová slaví triumf v Sao Paulu. | Foto: Reuters

Silvestrovský běh na 15 km v Sao Paulu:

Muži: 1. Aleme 44:53, 2. Admasu (oba Et.) 44:55, 3. Kosgei (Keňa) 45:00.

Ženy: 1. Somgongová 48:35, 2. Danielová (obě Keňa) 49:15, 3. Chumbaová (Bahr.) 49:26.