Rodinná tragédie. Slavný italský olympionik podlehl koronaviru týden po svém otci

ČTK ČTK
8. 4. 2020 15:02
Bývalý italský běžec Donato Sabia zemřel po nákaze koronavirem ve věku 56 let.

Dvojnásobný finalista olympijských her v závodu na 800 metrů byl několik dní hospitalizován na jednotce intenzivní péče nemocnice v Potenze na jihu země, nemoci covid-19 podlehl týden po svém otci. O úmrtí halového mistra Evropy na 800 metrů z roku 1984 informoval Italský olympijský výbor (CONI).

Sabia obsadil na hrách v Los Angeles v roce 1984 páté místo ve finále osmistovky, o čtyři roky později v Soulu skončil sedmý. Osobní rekord měl 1:43,88 právě z roku 1984.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy