Půlkař Šnejdr splnil ve Vídni limit pro start na HMS, Mezuliáníkové unikl jen o fous

ČTK ČTK
27. 1. 2018 21:37
Osmistovkař Filip Šnejdr splnil na mítinku ve Vídni limit pro start na halovém mistrovství světa v Birminghamu. Dvaadvacetiletý běžec Slavie Praha si vylepšil osobní rekord pod střechou na 1:47,46 a vyhověl nominačnímu kritériu českého svazu (1:48,06). Pátý muž z loňského mistrovství Evropy do 23 let skončil v závodě druhý za Britem Jamiem Webbem, který byl jen o 13 setin rychlejší. Dianě Mezuliáníkové chybělo na stejné trati časem 2:03,27 k limitu ČAS devět setin. Obsadila rovněž druhé místo za Lotyškou Ligou Velvereovou (2:02,21).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve výrobně zábavní pyrotechniky na Sicílii zabil pět lidí

Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní pyrotechniku na italské Sicílii. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne ve městě Barcellona Pozzo di Gotto v provincii Messina. Informovala o tom agentura ANSA.

Obětí dvou explozí, po nichž následoval požár a jejichž příčina zatím není jasná, se stali čtyři zaměstnanci malé firmy. Při neštěstí zemřela i jednasedmdesátiletá manželka majitele podniku, který vyrábí zábavní pyrotechniku a organizuje i představení s ohňostroji. Sedmatřicetiletý syn majitele firmy byl při neštěstí vážně zraněn a záchranáři ho převezli do nemocnice v Palermu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy