První medaile byla zatraceně blízko. Koulaře Staňka dělilo od bronzu pět centimetrů

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 8. 2017 22:54
Nejlepší výsledek pro českou výpravu vybojoval na atletickém MS v Londýně koulař Tomáš Staněk. Medaile z toho ale těsně nebyla.
Tomáš Staněk právě zjistil, že na medaili těsně nedosáhne.
Tomáš Staněk právě zjistil, že na medaili těsně nedosáhne. | Foto: Reuters

Londýn - Koulař Tomáš Staněk obsadil na mistrovství světa čtvrté místo výkonem 21,41 m. Postaral se o zatím nejlepší výsledek české výpravy v Londýně. Od bronzu ho dělilo pouhých pět centimetrů.

Zlato získal Novozélanďan Thomas Walsh, který stejně jako v kvalifikaci jako jediný překonal hranici 22 metrů. V poslední sérii, kdy už měl jistý titul, poslal kouli do vzdálenosti 22,03 m.

Šestadvacetiletý Staněk ve svém životním závodě předvedl nejdelší vrh ve druhé sérii, kdy koule z jeho otočky přistála ve vzdálenosti 21,41 m. Chorvat Stipe Žunič měl už v té době o pět centimetrů víc a tenhle rozdíl už nedokázal český koulař v dalším průběhu smazat.

Přesto za sebou nechal několik koulařských es včetně olympijského vítěze z Ria de Janeiro Američana Ryana Crousera. V dramatickém závěru další Američan Joe Kovacs poslal kouli daleko za 22 metrů, ale škrtl přitom nohou o břevno a musel se spokojit se stříbrem.

 

Právě se děje

Další zprávy