Nejtvrdší maraton historie. Podívejte se na peklo, které prožily běžkyně v Dauhá

Nejtvrdší maraton historie. Podívejte se na peklo, které prožily běžkyně v Dauhá
Také česká vytrvalkyně Marcela Joglová poznala, že ani v noci není maratonský běh ulicemi Dauhá žádná procházka růžovým sadem.
Závod se konal ve velkém vedru, maratonkyně na sebe vylily hektolitry vody.
To šéf světové atletiky Sebastian Coe se spolu s katarskými činovníky pohyboval kolem trati prvního medailového závodu letošního atletického MS na čtyřech kolech.
Závod ve velkém teplu a dusnu nedokončilo 28 vytrvalkyň z 68 na startu.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, ASC Dukla/Ivana Roháčková, Sport
28. 9. 2019 11:00
Prohlédněte si fotografie z maratonu žen, v němž se rozdávaly první medaile na světovém šampionátu v atletice v Dauhá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Měnový fond zhoršil odhad letošního růstu globální ekonomiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 4,4 procenta. To je o půl procentního bodu méně, než čekal v říjnu. Důvodem je zejména slabší růst ve dvou největších ekonomikách světa, tedy ve Spojených státech a v Číně. Na příští rok MMF počítá se zpomalením tempa růstu na 3,8 procenta, což je však o 0,2 procentního bodu více, než čekal v podzimním výhledu. Loni ekonomika podle aktualizovaného výhledu vzrostla o 5,9 procenta. To je v souladu s říjnovou prognózou. Aktualizace výhledu neobsahuje data za všechny země světa. Mise MMF v listopadu předpověděla, že tempo růstu české ekonomiky v letošním roce zrychlí na 3,5 procenta z loňské hodnoty 2,6 procenta.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Hectorová dál vládne v obřím slalomu, v Kronplatzu vyhrála těsně před Vlhovou

Obří slalom Světového poháru v Kronplatzu vyhrála švédská lyžařka Sara Hectorová o 15 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou, která neudržela vedení po prvním kole. Na třetí místo se po druhé jízdě vyšvihla Francouzka Tessa Worleyová, která stejný závod v italském zimním středisku ovládla před rokem.

Vlhová po prvním kole měla náskok 34 setin před druhou Hectorovou. V druhé jízdě však zaznamenala až osmnáctý čas a k pěti slalomovým triumfům v této sezoně premiérový úspěch v obřím slalomu nepřidala. I tak snížila ztrátu na vedoucí ženu Světového poháru Američanku Mikaelu Shiffrinovou na 17 bodů.

Další zprávy