Nejtvrdší maraton historie. Podívejte se na peklo, které prožily běžkyně v Dauhá

Nejtvrdší maraton historie. Podívejte se na peklo, které prožily běžkyně v Dauhá
Také česká vytrvalkyně Marcela Joglová poznala, že ani v noci není maratonský běh ulicemi Dauhá žádná procházka růžovým sadem.
Závod se konal ve velkém vedru, maratonkyně na sebe vylily hektolitry vody.
To šéf světové atletiky Sebastian Coe se spolu s katarskými činovníky pohyboval kolem trati prvního medailového závodu letošního atletického MS na čtyřech kolech.
Závod ve velkém teplu a dusnu nedokončilo 28 vytrvalkyň z 68 na startu.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, ASC Dukla/Ivana Roháčková, Sport
28. 9. 2019 11:00
Prohlédněte si fotografie z maratonu žen, v němž se rozdávaly první medaile na světovém šampionátu v atletice v Dauhá.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy