Nejtvrdší maraton historie. Podívejte se na peklo, které prožily běžkyně v Dauhá

Nejtvrdší maraton historie. Podívejte se na peklo, které prožily běžkyně v Dauhá
Také česká vytrvalkyně Marcela Joglová poznala, že ani v noci není maratonský běh ulicemi Dauhá žádná procházka růžovým sadem.
Závod se konal ve velkém vedru, maratonkyně na sebe vylily hektolitry vody.
To šéf světové atletiky Sebastian Coe se spolu s katarskými činovníky pohyboval kolem trati prvního medailového závodu letošního atletického MS na čtyřech kolech.
Závod ve velkém teplu a dusnu nedokončilo 28 vytrvalkyň z 68 na startu.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, ASC Dukla/Ivana Roháčková, Sport
28. 9. 2019 11:00
Prohlédněte si fotografie z maratonu žen, v němž se rozdávaly první medaile na světovém šampionátu v atletice v Dauhá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při útocích v Afghánistánu zemřelo 14 lidí, k akci se přihlásila organizace Islámský stát

V severoafghánském městě Mazáre Šaríf při útoku na tři minibusy s pasažéry přišlo o život devět lidí a 15 dalších bylo zraněno. K akci se později přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Výbuch je hlášen také z Kábulu. Podle tamních zdravotníků si vyžádal životy pěti lidí a 17 osob bylo zraněno.

Mluvčí kábulské policie Chálid Zadrán řekl, že se exploze ozvala v mešitě, kam lidé přišli k večerním modlitbám. Zástupci kábulské nemocnice oznámili, že si výbuch vyžádal 22 obětí, z nichž pět zemřelo.

V Mazáre Šarífu, který je střediskem provincie Balch, se staly terčem atentátu tři autobusy, oznámila policie.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Slovinský parlament schválil ve funkci premiéra proevropského liberála Goloba

Slovinský parlament schválil ve funkci premiéra proevropského liberála Roberta Goloba. Jeho strana Hnutí Svoboda (Gibanje Svoboda) vyhrála dubnové volby. Politický nováček a někdejší manažer energetické firmy Golob nahradí dosavadního premiéra Janeze Janšu. O složení přísahy informovala agentura AFP.

Pro Goloba hlasovalo 54 z 90 poslanců, proti jich bylo 30. Golob vytvoří středolevicovou koalici se sociálními demokraty a uskupením Levice. Premiérem vybrané ministry by měl parlament v jejich funkcích potvrdit příští týden.

"Voliči se jasně rozhodli, že chtějí žít v normálním státě bez trvalé nejistoty," řekl 55letý Golob při zahájení zasedání parlamentu.

V projevu bezprostředně před hlasováním uvedl, že jeho kabinet se bude orientovat na sociální spravedlnost, solidaritu a budování znalostní společnosti. Hlavními prioritami bude zmírnění potíží ve zdravotnictví a omezení rostoucích cen energií a potravin, cituje Goloba agentura DPA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy