Pětibojařka Klučinová je po čtyřech disciplínách jedenáctá

ČTK ČTK
1. 3. 2019 21:29
Eliška Klučinová je na halovém mistrovství Evropy v Glasgow po čtyřech disciplínách pětiboje na jedenáctém místě z dvanácti účastnic. V čele je halová mistryně světa Britka Katarina Johnsonová-Thompsonová, která ve výšce zdolala 196 cm, čímž vyrovnala rekord šampionátu, a v kouli, své nejslabší disciplíně, poprvé přehodila hranici 13 metrů.
HMS 2018: Eliška Klučinová
HMS 2018: Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Klučinové se vůbec nepovedla výška, kde skočila jen svůj základ 172 cm, což byl nejhorší výkon ze všech vícebojařek. Další výšku vynechala, ale 178 cm třikrát shodila, přestože její osobní halový rekord je o deset centimetrů výš.

Ani překážky s časem 8,74 sekundy se jí příliš nepovedly. Polepšila si však ve vrhu koulí, kde jí výkon 14,72 metru zařadil na druhé místo za Anouk Vetterovou z Nizozemska., která před dálkou pro zranění odstoupila. Klučinová si v dálkařském sektoru zapsala jen 594 centimetrů, zatímco Britka zvýšila náskok vítězným skokem dlouhým 653 cm.

Závěrečná osmistovka je na pořadu ve 22:23.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy