Paralympionici už vyrovnali Rio, sedmou medaili přidala Luxová

Sport Sport
2. 9. 2021 7:16
Atletka Anna Luxová získala na paralympiádě v Tokiu už sedmou medaili pro Česko. Národní tým tak už vyrovnal svůj výkon z předchozích her v Rio de Janeiru.
Anna Luxová
Anna Luxová | Foto: Zlata Vostrá

Luxová, která v Japonsku neuspěla v rozbězích na 100 metrů, ve finále soutěže koulařek kategorie F35 zaznamenala výkon 8,60 metru. Třetí místo udržela o jediný centimetr před Dilafruzchon Achmatchonovovou z Uzbekistánu. 

Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka s dětskou mozkovou obrnou nestačila pouze na stříbrnou Marivanu Oliveirovou z Brazílie (9,15 m) a Mariju Pomazanovou z Ukrajiny, která si zlato zajistila výkonem 12,24 metru.

Česku patří tři dny před koncem olympiády v medailovém pořadí národů se sedmi cennými kovy (2-3-3) průběžná 36. pozice, tabulku vede Čína se 152 medailemi před Velkou Británií a Ruskem. 

Dnes ještě čeká střelce Jakuba Koska a Tomáše Peška kvalifikace ve střelbě pistolí na 25 metrů, poslední cyklistický závod her absolvuje Ivo Koblasa a Arnošt Petráček začne svoji cestu za zopakováním zlaté medaile rozplavbou na 50 metrů volným způsobem.

 

Právě se děje

Další zprávy