Oštěpař Vadlejch předvedl v Rehlingenu druhý nejdelší hod kariéry

ČTK ČTK
21. 5. 2018 9:45
Vadlejch na mítinku v Rehlingenu hodil 88,76 metru a bral druhé místo za domácím Andreasem Hoffmanem.
Jakub Vadlejch
Jakub Vadlejch | Foto: Reuters

Rehlingen - Oštěpař Jakub Vadlejch předvedl na nedělním mítinku v německém Rehlingenu druhý nejdelší hod kariéry. Výkonem 88,76 metru skončil druhý za domácím Andreasem Hofmannem, který si vylepšil osobní rekord na 91,44 metru.

Úřadující vicemistr světa Vadlejch své sezonní maximum posunul o více než dva metry. Dál hodil pouze na loňském MS v Londýně. "Jsem moc rád, že jsem si dneska zase o kus posunul letošňák! Neházel jsem moc dobře, ale letělo to a to je skvělé! Je stále ještě začátek sezony, co víc si přát," pochvaloval si na facebooku skupiny Top Athletics. Další závod ho čeká v pátek na Diamantové lize v Eugene.

Skvělou formu potvrdil Hofmann, který po třetím místě na mítinku Diamantové ligy v Dauhá znovu přehodil devadesátimetrovou hranici. Osobní rekord si vylepšil o 37 centimetrů a upevnil si třetí místo v letošních tabulkách za krajany Johannesem Veterem a Thomasem Röhlerem.

Naopak mistru světa Vetterovi se v Rehlingenu příliš nedařilo. Výkonem 84,14 metru skončil třetí.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Největší tuzemský poskytovatel venkovní reklamy BigBoard spustil nový portál BigZoom. Nabízí ubytování a zážitky v Česku

Nový web vznikl transformací portálu Hyperslevy, který BigBoard ovládl loni. ČTK to řekli zástupci společnosti.

"BigZoom je výsledkem plánované transformace konceptu portálu Hyperslevy, který nahradil k 1. červnu. Veškeré vouchery na Hyperslevách ale samozřejmě zůstávají v platnosti a zákazníci je budou moci řádně vyčerpat," řekla ČTK mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy