Tragický konec jamajského večírku. V koloně, s níž jel i Bolt, smrtelně boural olympijský medailista

ČTK ČTK
20. 4. 2017 16:47
Germaine Mason havaroval v koloně vozidel, která jela z večírku, jehož se účastnil mimo jiné i Usain Bolt.
Smrt udeřila těsně vedle Usaina Bolta
Smrt udeřila těsně vedle Usaina Bolta | Foto: Reuters

Kingston - Při nehodě na motocyklu na rodné Jamajce zahynul stříbrný olympijský medailista ve skoku do výšky z Pekingu Germaine Mason. Britskému atletovi bylo 34 let.

Podle médií Mason havaroval po čtvrté hodině ranní, když se vracel z večírku se svým přítelem Usainem Boltem a dalším jamajským sprinterem Michaelem Fraterem. Policie uvedla, že jel na motocyklu bez helmy.

Mason reprezentoval Británii od roku 2006. Největšího úspěchu dosáhl v roce 2008 v Pekingu, kde v olympijském finále prohrál jen s Rusem Andrejem Silnovem. Ještě v jamajských barvách získal stříbro a bronz na juniorském mistrovství světa a bronz na halovém světovém šampionátu v roce 2004 v Budapešti, kde se podělil o třetí místo i s Jaroslavem Bábou.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy