reklama
 
 

Olympijská vítězka Semenyaová oslavila narozeniny svatbou

8. 1. 2017
Slavná jihoafrická atletka Caster Semenyaová oslavila 26. narozeniny svatbou, na které oblékla svršek ve stylu ozdobeného husarského kabátce.

Pretoria - Olympijská vítězka a bývalá mistryně světa v běhu na 800 metrů Caster Semenyaová oslavila sobotní 26. narozeniny svatbou. Jihoafrická atletka v luxusním svatebním komplexu v Pretorii řekla ano Violet Raseboyaové, s níž uzavřela tradiční sňatek už předloni v prosinci. Nyní si užily velkou slavnost, na níž měla Raseboyaová dlouhé bílé šaty, zatímco Semenyaová oblékla svršek ve stylu ozdobeného husarského kabátce.

Po senzačním triumfu na světovém šampionátu v Berlíně v roce 2009 čelila Semenyaová pochybnostem ohledně pohlaví. Mezinárodní atletická federace po několika měsících zkoumání potvrdila, že může startovat mezi ženami.

Kromě triumfů z MS a OH má z obou akcí rovněž stříbrné medaile, které vybojovala v roce 2011 v Tegu a roka nato v Londýně. V Riu si vylepšila osobní maximum na 1:55,28 minuty, jímž se přiblížila na rovné dvě sekundy světovému rekordu Jarmily Kratochvílové. Už několik let je považována za hlavní adeptku na překonání nejstaršího atletického světového rekordu v současných tabulkách z roku 1983.

autoři: ČTK, Sport | 8. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama