Německé sedmibojařky při cestě ze stadionu havarovaly. Na ME nepokračují

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 8. 2018 18:42
Grauvogelová figuruje po šesti disciplínách na sedmém místě, Arndtové patří po oštěpu dvanáctá příčka. Jejich pokračování v soutěži je však nepravděpodobné.
Německá sedmibojařka Louisa Grauvogelá na MS v Berlíně.
Německá sedmibojařka Louisa Grauvogelá na MS v Berlíně. | Foto: Reuters

Berlín - Německé vícebojařky Louisa Grauvogelová a Mareike Arndtová měly na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně autonehodu a musely do nemocnice. Podle prvních informací neutrpěly žádná vážná zranění, zůstanou ale zatím pod lékařským dohledem a jejich pokračování v soutěži je nepravděpodobné. Sedmiboj vyvrcholí od 20:20 během na 800 metrů.

K havárii došlo podle informací šéfa organizačního výboru šampionátu Clemense Prokopa při cestě z Olympijského stadionu po odpoledním programu sedmibojařek do hotelu německého reprezentačního týmu. Grauvogelová figuruje po šesti disciplínách na sedmém místě, Arndtové patří po oštěpu dvanáctá příčka.

Před závěrečnou osmistovkou vede olympijská vítězka Nafissatou Thiamová z Belgie. Česká reprezentantka Kateřina Cachová je šestá o 94 bodů před Grauvogelovou.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy