Nástupkyně Hejnové nebo Rosolové? Malíková je dorosteneckou mistryní světa na čtyřstovce

ČTK Sport ČTK, Sport
14. 7. 2017 20:31
Barbora Malíková zvítězila ve finálovém běhu na 400 metrů na mistrovství světa dorostenců v keňském Nairobi a získala zlatou medaili. Ve finále zaběhla čas 52,74 a překonala osobní rekord ze semifinále o více než sekundu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Nairobi - Česká atletka Barbora Malíková se stala dorosteneckou mistryní světa v běhu na 400 metrů. Na šampionátu v Nairobi dnes suverénně vyhrála finálový závod v osobním rekordu 52,74 sekundy. Své dosavadní maximum ze čtvrtečního semifinále vylepšila o více než sekundu.

Druhou Mary Moraaovou z Keni porazila Malíková o 57 setin sekundy. Svým výkonem navíc šestnáctiletá opavská závodnice překonala český dorostenecký rekord, který držela od roku 1988 Naděžda Tomšová (později Koštovalová) časem 53,14. V této sezoně žádná česká atletku čtvrtku rychleji neběžela.

"Je to úžasná chvíle a skvělý pocit vyhrát zlatou medaili pro svou zemi," uvedla Malíková.

V trojskoku předvedl vítězný Kubánec Jordan Díaz nový světový rekord do 18 let, když zvítězil výkonem 17,30 m. O šest centimetrů odsunul z čela historických tabulek krajana Lázara Martíneze.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy