České oštěpařské hody, loučení Bolta i polská jízda. Podívejte se na nejlepší fotky atletického MS

Barbora Špotáková získala pro Česko jedinou zlatou medaili.
Právě skončený atletický šampionát, který hostil Londýn, se do českých kronik zapíše, či spíše zapíchne, hlavně díky kompletní medailové sadě českých oštěpařů.
Jakub Vadlejch a Petr Frydrych zase stříbro a bronz.
Jen kvůli oštěpu ale londýnský šampionát památný nebyl. V Londýně se totiž loučila největší hvězda atletiky poslední dekády, Usain Bolt.
Loučení to bylo hořké. Bolt na stovce prohrál jak s Justinem Gatlinem, tak s Christianem Colemanem a v závěrečné štafetě na 4x100 metrů ho zradil sval. Organizátoři mu dokonce na dráhu přivezli vozíček, ale Bolt svůj poslední velký závod nakonec do cíle s pomocí kolegů z týmu došel.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
14. 8. 2017 11:09
Podívejte se na 50 nejlepších fotografií z právě skončeného mistrovství světa v atletice, které hostil Londýn.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy