Mezi atlety to jiskří, pozadu nejsou ani biatlonistky. To jsou české sportovní páry

Mezi atlety to jiskří, pozadu nejsou ani biatlonistky. To jsou české sportovní páry
Zdá se, že největší láska mezi českými sportovci bují v atletice. Zářným příkladem jsou desetibojař Adam Sebastian Helcelet a překážkářka Denisa Rosolová. Už se i vzali a mají spolu dceru Evelin.
Také Nikola Ogrodníková a Vítězslav Veselý se také potkali u stejného náčiní, u oštěpu. Dokonce spolu trénují.
Kristiina Mäki a Filip Sasínek zase běhají po oválu. Společně venčí fenku Doris.
Zářným příkladem, že v atletice se sportovním párům daří, byli také vytrvalec Emil Zátopek a oštěpařka Dana Zátopková.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 25. 5. 2020 22:11
Podívejte se, které české sportovní páry s chutí slaví máj, lásky čas.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy