Medailistka z Tokia Mbomaová se chystá na Zlaté tretře atakovat Kratochvílovou

26. 4. 2022 13:53
Stříbrná olympijská medailistka Christine Mbomaová poběží dvoustovku na Zlaté tretře. Osmnáctiletá sprinterka z Namibie, která výkonem 21,78 sekundy drží juniorský světový rekord, chce atakovat druhý nejstarší rekord tradičního ostravského mítinku. Ten už od roku 1981 drží časem 22,07 česká atletická legenda Jarmila Kratochvílová.
Christine Mbomaová na olympiádě v Tokiu
Christine Mbomaová na olympiádě v Tokiu | Foto: Reuters

Mbomaová vedle stříbra z Tokia loni vyhrála juniorské mistrovství světa a finále Diamantové ligy. "Těším se na Zlatou tretru v Ostravě, ráda bych předvedla rychlý čas. Minulý rok byl skvělý, jsem za to vděčná a chci na tom postavit letošní sezonu s cílem neustále se zlepšovat. Ostrava bude perfektním startem souboje se světovou elitou a pomůže mi v přípravě na mistrovství světa," uvedla v tiskové zprávě.

Její největší konkurentkou by měla být devatenáctiletá krajanka Beatrice Masilingiová, která byla na juniorském MS stříbrná a na olympiádě šestá. Její osobní rekord má hodnotu 22,18.

Na Zlaté tretře budou znovu soutěžit tyčkařky. Česká jednička Amálie Švábíková se utká mimo jiné s bronzovou medailistkou z letošního halového mistrovství světa, Slovinkou Tinou Šutejovou.

Letošní ročník Zlaté tretry, která znovu patří do zlaté kategorie Kontinentální tour, se uskuteční 31. května.