Atletky v euforii, zamilovaný perníček i běh v roušce. Toruň patřila halové atletice

Atletky v euforii, zamilovaný perníček i běh v roušce. Toruň patřila halové atletice
Stříbrná vytrvalkyně Alice Finotová z Francie se po finále běhu na 3000 m vášnivě objala s maskotem šampionátu, stylizovaným perníčkem.
Britská překážkářka Tiffany Porterová závodila na HME v Toruni v roušce.
O první českou medaili se už v pátek postaral Tomáš Staněk, který ovládl soutěž koulařů.
Běžkyně Anna Wielgoszová z Polska před rozhodujícím závodem o medaile požádala podle svého zvyku o pomoc "tam nahoře".
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
8. 3. 2021 5:56
Prohlédněte si nejhezčí fotografie z halového mistrovství Evropy, které od pátku do neděle hostila polská Toruň.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Na financování státního dluhu bude letos potřebovat 728,4 miliardy korun. To je o 182,1 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2021. Za růstem je především zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun kvůli dopadům pandemie a změnám daní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy