Maslák po vítězství v Birminghamu ovládl halový seriál IAAF

18. 2. 2017 15:50
Český atlet Pavel Maslák vyhrál celý seriál IAAF World Indoor Tour, když na halovém atletickém mítinku triumfoval v Birminghamu v běhu na 400 metrů časem 45,89 sekundy.
Pavel Maslák
Pavel Maslák | Foto: Reuters

Birmingham - Pavel Maslák zvítězil na halovém atletickém mítinku v Birminghamu v běhu na 400 metrů časem 45,89 sekundy a vyhrál celý seriál IAAF World Indoor Tour. Český rekordman potvrdil výbornou formu svým druhým nejlepším výkonem v sezoně.

O prvenství v seriálu IAAF bojoval s Bralonem Taplinem z Grenady. Oba měli před závodem v Birminghamu shodně 17 bodů. Taplin, který je druhý v letošních světových tabulkách s výkonem 45,59, se dnes musel spokojit se čtvrtou příčkou.

Maslák vyhrál po jednoznačném průběhu závodu o 27 setin sekundy před stříbrným olympijským medailistou z roku 2012 Luguelínem Santosem z Dominikánské republiky.

Český halový mistr světa a Evropy v rámci IAAF World Indoor Tour vyhrál čtvrtku v Düsseldorfu a byl druhý v Toruni. Celkový triumf v pětidílném seriálu mu vynesl prémii 20.000 dolarů (půl milionu korun) a jistou účast na halovém mistrovství světa v příštím roce, které se bude konat právě v Birminghamu.