Aktualizováno 10. 2. 2017 23:26
Českým atletickým reprezentantům se povedl atletický halový mítink v polské Toruni.
Pavel Maslák (ilustrační foto)
Pavel Maslák (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Toruň - Čtvrtkař Pavel Maslák a tyčkařka Romana Maláčová obsadili druhá místa na halovém atletickém mítinku IAAF v polské Toruni.

Halový mistr světa Maslák zaběhl čas 45,80 sekundy a nestačil jen na Bralona Taplina z Grenady, který byl o 21 setin rychlejší. Finalista olympijských her oplatil českému běžci porážku z nedávného mítinku v Düsseldorfu a zařadil se do čela letošních světových tabulek. Maslákovi patří druhé místo.

"Pocitově to bylo lepší než první závod. O celkové prvenství v Tour zabojuji v Birminghamu. Taplin mi vrátil Portland, teď je řada na mně," uvedl Maslák s odkazem na loňské halové mistrovství světa, kde Taplin jako hlavní adept na zlato skončil bez medaile. Nyní mají v průběžném pořadí World Indoor Tour shodně 17 bodů. "Pro halové mistrovství Evropy je všechno, jak má být. Pořád jsou to ještě tři týdny, po Birminghamu bude dost času na odpočinek a přípravu," dodal k obhajobě evropského titulu v Bělehradu.

Maláčová skočila 450 cm a zaostala o jeden centimetr za svým letošním maximem. Vyhrála Švýcarka Nicole Büchlerová, která překonala laťku o deset centimetrů vyšší.

V běhu na 1500 metrů skončil pátý Filip Sasínek v novém osobním halovém rekordu 3:40,26 minuty.

Halový atletický mítink IAAF Copernicus Cup v Toruni (Polsko):

Muži - 60 m: 1. Baker (USA) 6,46, 400 m: 1. Taplin (Grenada) 45,59, 2. Maslák (ČR) 45,80, 800 m: 1. Kipkoech (Keňa) 1:46,34, ...6. Kubista (ČR) 1:48,17, 1500 m: 1. Birgen (Keňa) 3:37,63, ...5. Sasínek (ČR) 3:40,26, 60 m př.: 1. Ortega (Šp.) 7,48, výška: 1. Bednarek (Pol.) 227.

Ženy - 60 m: 1. Okparaebová (Nor.) a Pierreová (USA) 7,13, 400 m: 1. Baumgartová (Pol.) 52,17, 800 m: 1. Jóžwiková (Pol.) 1:59,29, 1500 m: 1. G. Dibabaová (Et.) 3:58,80, 60 m př.: 1. Ivančevičová (Chorv.) 7,96, tyč: 1. Büchlerová (Švýc.) 460, 2. Maláčová (ČR) 450.