Maskotovi atletického MS ukradli hlavu

ČTK ČTK
20. 7. 2022 20:04
Maskotovi atletického mistrovství světa, který má podobu mytického bigfoota (amerického příbuzného yettiho), někdo ukradl hlavu. Při úterním programu musel člověk, jenž je uvnitř huňatého obleku, použít náhradní. Na stadion Hayward Field byla kvůli tomu povolána policie.
Maskot atletického mistrovství světa v Oregonu
Maskot atletického mistrovství světa v Oregonu | Foto: Reuters

Žlutý chlupatý maskot jménem Legend při atletickém programu pravidelně baví diváky. Tančí, předvádí akrobatické kousky a dokonce seděl na gumovém kruhu ve vodním příkopu, který využívají závodníci na 3000 metrů překážek.

Pachatele zřejmě odhalily kamery a organizační výbor prostřednictvím svého tiskového oddělení sdělil, že v souvislosti s vyšetřování musel stadion opustit jeden z akreditovaných fotografů. "Nyní je to záležitost policie, takže to v této chvíli nebudeme dále komentovat," doplnili pořadatelé.

Severoamerický sněžný muž bigfoot je záhadným tvorem, který se podle legendy toulal také v Oregonu, kde se letošní světový vrchol atletické sezony koná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Překvapilo mě, že přežil, řekl muž, který napadnul spisovatele Rushdieho

"Asi mě překvapilo, když jsem slyšel, že přežil," řekl listu New York Post Hadi Matar, 24letý muž, který v pátek během přednášky v New Yorku pobodal britského spisovatele indického původu Salmana Rushdieho. Matar odmítl komentovat, zda se k útoku nechal inspirovat bývalým íránským duchovním vůdcem ajatolláhem Rúholláhem Chomejním.

"Respektuji ho. Podle mě to byl skvělý člověk, to je všechno, co k tomu řeknu," prohlásil Matar o Chomejním, který zemřel v roce 1989. S novináři mluvil prostřednictvím videohovoru z okresní věznice Chautauqua. Před soudem znovu stane v pátek.

V roce 1989 íránský duchovní vůdce Chomejní vydal pokyn (fatvu) k zabití Rushdieho za román Satanské verše. Část muslimů tuto knihu považuje za urážku islámu. Rushdie se kvůli fatvě musel léta mnohokrát stěhovat z jednoho přísně tajného místa střeženého britskou vládou na druhé.

Matar uvedl, že ze Satanských veršů četl "jen pár stránek". O Rushdiem ale řekl, že "je někým, kdo napadl islám". "Nemám toho člověka rád. Nemyslím, že je to dobrý člověk. Nemám ho rád. Vůbec ho nemám moc rád," řekl o spisovateli obviněný útočník. Ačkoliv Rushdieho knihy důkladně nečetl, sledoval jeho přednášky na YouTube. "Viděl jsem jich hodně. Nemám rád pokrytecké lidi, jako je on," prohlásil Matar.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Perušič a Schweiner vyhráli na ME skupinu a jsou v osmifinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner postoupili na mistrovství Evropy v Mnichově do osmifinále. Po vítězství 2:1 nad Youssefem Krouem a Quincym Ayem z Francie vyhráli skupinu D a vynechají díky tomu čtvrteční úvodní kolo play off. Naopak Jakub Šépka a Tomáš Semerád po druhé porážce na šampionátu dohráli, v konečném pořadí jim patří 25. místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy