Koulař Staněk skončil třetí v Chorzówě, Baker zářil na stovce

ČTK ČTK
22. 8. 2018 21:24
Staněk šestkrát hodil víc než 20 metrů, nejdelší pokus měřil 21,05 metru.
Tomáš Staněk.
Tomáš Staněk. | Foto: Ivana Roháčková - ASC Dukla

Chorzów - Koulař Tomáš Staněk obsadil třetí místo na Memoriálu Kamily Skolimowské v Chorzówě. Soutěž vyhrál stejně jako na nedávném mistrovství Evropy v Berlíně Polák Michal Haratyk výkonem 21,33 metru. Staněk šestkrát překonal hranici 20 metrů, jeho nejdelší pokus měřil 21,05. Český reprezentant nestačil ještě na mistra světa a jedničku letošních tabulek Novozélanďana Tomase Walshe, který prohrál s Haratykem o pět centimetrů.

O nejhodnotnější výkon mítinku se postaral americký sprinter Ronnie Baker, který prakticky v bezvětří zaběhl 100 metrů za 9,87 sekundy. O jednu setinu tím překonal svůj osobní rekord a nejlepší světový výkon sezony, o který se dosud dělil s krajanem Noahem Lylesem. Závod vyhrál s velkým náskokem 23 setin.

V běhu žen na 1500 metrů skončila čtvrtá Simona Vrzalová, která časem 4:05,05 zaostala jen o 25 setin za svým osobním maximem. Rekord si zlepšila pátá Kristiina Mäki na 4:06,71.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy