Komedie. Číňanky si nevěděly rady s předáním štafety, finále tím pro ně skončilo

Sport Sport
6. 10. 2019 14:37
Čínská ženská štafety ve finále běhu na čtyřikrát sto metrů na MS v atletice pobavila fanoušky. Předávání štafetového kolíku na posledním úseku se zvrhlo v grotesku.
Čínská ženská štafeta na MS v atletice, Dauhá 2019
Čínská ženská štafeta na MS v atletice, Dauhá 2019 | Foto: Reuters

Číňankám se nepodařilo si napoprvé předat štafetový kolík, ale protože jim stačilo doběhnout k vybojování olympijské účasti do Tokia 2020, rozhodly se pokus opakovat.

Jenže to nevyšlo napodruhé a ani napotřetí. Zoufalé Číňanky se tak vrátily po trati zpět a pokusily se předávku znovu zopakovat. Přestože nakonec doběhly do cíle, čekala je po závodě diskvalifikace, a tak se jim na olympiádu kvalifikovat nepovedlo.

View this post on Instagram

Øvelse gjør mester! 🙈

A post shared by NRK Sport (@nrksport) on

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Smartwings po téměř dvou letech vrátily do provozu Boeing 737 MAX

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů, informovaly dnes Smartwings.

Letadla Boeing 737 MAX byla celosvětově odstavena od března 2019 kvůli dvěma nehodám, při nichž zahynulo 346 lidí. V závěru letošního ledna jejich provoz povolila Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA).

"Naší absolutní prioritou je bezpečnost našich cestujících a posádky. Žádný stroj nepodstoupil takové prověrky bezpečnosti v historii letectví jako letoun Boeing 737 MAX. Věříme, že důvěra v tento letoun se velmi rychle obnoví," uvedl člen představenstva a generální ředitel Smartwings Roman Vik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy