Komedie. Číňanky si nevěděly rady s předáním štafety, finále tím pro ně skončilo

Sport Sport
6. 10. 2019 14:37
Čínská ženská štafety ve finále běhu na čtyřikrát sto metrů na MS v atletice pobavila fanoušky. Předávání štafetového kolíku na posledním úseku se zvrhlo v grotesku.
Čínská ženská štafeta na MS v atletice, Dauhá 2019
Čínská ženská štafeta na MS v atletice, Dauhá 2019 | Foto: Reuters

Číňankám se nepodařilo si napoprvé předat štafetový kolík, ale protože jim stačilo doběhnout k vybojování olympijské účasti do Tokia 2020, rozhodly se pokus opakovat.

Jenže to nevyšlo napodruhé a ani napotřetí. Zoufalé Číňanky se tak vrátily po trati zpět a pokusily se předávku znovu zopakovat. Přestože nakonec doběhly do cíle, čekala je po závodě diskvalifikace, a tak se jim na olympiádu kvalifikovat nepovedlo.

View this post on Instagram

Øvelse gjør mester! 🙈

A post shared by NRK Sport (@nrksport) on

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy