Klučinová skončila druhá na vícebojařském utkání v Cardiffu

ČTK ČTK
28. 1. 2019 10:08
Atletka Eliška Klučinová, která loni musela kvůli zdravotním problémům vynechat celou letní sezonu, se druhým místem postarala o nejlepší české individuální umístění na víkendovém vícebojařském mezistátním utkání v Cardiffu. V pětiboji získala 4255 bodů a nestačila jen na domácí úřadující juniorskou mistryni světa Niamh Emersonovou (4544).
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Klučinová byla loni čtvrtá na halovém mistrovství světa, kde nasbírala 4579 bodů. Od březnového soustředění v Africe ji ale trápil zánět v noze, který jí v létě neumožnil vůbec závodit.

Do haly se česká pětibojařská rekordmanka vrátila a v Cardiffu pomohla českým ženám ke druhému místu v mezistátním duelu s Velkou Británií, Francií, Španělskem a Polskem. Češky jako obhájkyně vítězství tentokrát nestačily na Britky.

Z mužského týmu se nejvíce dařilo Janu Doležalovi, který výkonem 5739 bodů obsadil čtvrtou příčku. V individuálním hodnocení byl nejlepší Španěl Jorge Ureňa (6124). V týmovém hodnocení Češi zvítězili díky vyrovnanosti tří nejlepších členů týmu. Sedmý byl Marek Lukáš (5509), osmý Ondřej Kopecký (5502).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy