Klučinová skončila druhá na vícebojařském utkání v Cardiffu

ČTK ČTK
28. 1. 2019 10:08
Atletka Eliška Klučinová, která loni musela kvůli zdravotním problémům vynechat celou letní sezonu, se druhým místem postarala o nejlepší české individuální umístění na víkendovém vícebojařském mezistátním utkání v Cardiffu. V pětiboji získala 4255 bodů a nestačila jen na domácí úřadující juniorskou mistryni světa Niamh Emersonovou (4544).
Eliška Klučinová
Eliška Klučinová | Foto: Reuters

Klučinová byla loni čtvrtá na halovém mistrovství světa, kde nasbírala 4579 bodů. Od březnového soustředění v Africe ji ale trápil zánět v noze, který jí v létě neumožnil vůbec závodit.

Do haly se česká pětibojařská rekordmanka vrátila a v Cardiffu pomohla českým ženám ke druhému místu v mezistátním duelu s Velkou Británií, Francií, Španělskem a Polskem. Češky jako obhájkyně vítězství tentokrát nestačily na Britky.

Z mužského týmu se nejvíce dařilo Janu Doležalovi, který výkonem 5739 bodů obsadil čtvrtou příčku. V individuálním hodnocení byl nejlepší Španěl Jorge Ureňa (6124). V týmovém hodnocení Češi zvítězili díky vyrovnanosti tří nejlepších členů týmu. Sedmý byl Marek Lukáš (5509), osmý Ondřej Kopecký (5502).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy