Mistryně Evropy Ptáčníková končí kariéru. Po těhotenství už s návratem k atletice nepočítá

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
26. 7. 2018 10:32
Jiřina Ptáčníková, nejlepší česká skokanka o tyči a z roku 2012 mistryně Evropy, se víkendového mistrovství republiky ani srpnového evropského šampionátu v Berlíně nezúčastní. V lednu příštího roku čeká narození dcerky. "A s touto radostí souvisí zřejmě i konec mé profesionální kariéry,“ potvrdila v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička
Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička | Foto: Milan Kammermayer

Kvůli těhotenství přijdete o republikový i evropský šampionát. Plánovala jste to takhle už od zimních měsíců?

Kdepak! Mám za sebou náročné a také vydařené soustředění v Africe a na Kanárských ostrovech, vítězství na únorovém halovém mistrovství České republiky a nechtěla jsem chybět na letošní vrcholné atletické akci, kterou je mistrovství Evropy v Berlíně.

Kdy tedy došlo ke změně původního programu?

Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství, takže někdy před čtvrt rokem. Od této doby jsem začala prožívat krásné dny a s pomocí mého partnera Honzy Kudličky se pomalu připravovat na úplně jinou životní dráhu.

Není blízko také den, kdy se budete jmenovat Kudličková?

Zasnoubili jsme se už před třemi lety, ale na svatbu nebylo zatím moc času. Přednost dostaly především olympijské hry v Riu a dostavba rodinného domku. Uvidíme…

Největší úspěchy Jiřiny Ptáčníkové

Stříbro z HMS v atletice (2014)
Zlato z halového ME (2012)
Vítězství na univerziádě (2009)
14 zlatých medailí z domácích šampionátů (včetně halových)
Osobní rekordy: 470 cm (hala), 476 (venku)

Už víte, zda budete maminkou chlapečka, či holčičky?

Bude to holčička, ale křestní jméno ještě nemá. Zatím vím s určitostí, že Jiřina se po mně jmenovat určitě nebude (smích).

A opravdu se už chcete s profesionální kariérou rozloučit?

V květnu příštího roku mně bude 33 let a mým prvořadým záměrem bude starost o rodinu, které se chci plně věnovat, takže na nějakou náročnou atletickou přípravu nebude prostor. S touto radostí tedy zřejmě souvisí i konec mé profesionální kariéry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy