Mistryně Evropy Ptáčníková končí kariéru. Po těhotenství už s návratem k atletice nepočítá

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
26. 7. 2018 10:32
Jiřina Ptáčníková, nejlepší česká skokanka o tyči a z roku 2012 mistryně Evropy, se víkendového mistrovství republiky ani srpnového evropského šampionátu v Berlíně nezúčastní. V lednu příštího roku čeká narození dcerky. "A s touto radostí souvisí zřejmě i konec mé profesionální kariéry,“ potvrdila v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička
Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička | Foto: Milan Kammermayer

Kvůli těhotenství přijdete o republikový i evropský šampionát. Plánovala jste to takhle už od zimních měsíců?

Kdepak! Mám za sebou náročné a také vydařené soustředění v Africe a na Kanárských ostrovech, vítězství na únorovém halovém mistrovství České republiky a nechtěla jsem chybět na letošní vrcholné atletické akci, kterou je mistrovství Evropy v Berlíně.

Kdy tedy došlo ke změně původního programu?

Jsem ve čtvrtém měsíci těhotenství, takže někdy před čtvrt rokem. Od této doby jsem začala prožívat krásné dny a s pomocí mého partnera Honzy Kudličky se pomalu připravovat na úplně jinou životní dráhu.

Není blízko také den, kdy se budete jmenovat Kudličková?

Zasnoubili jsme se už před třemi lety, ale na svatbu nebylo zatím moc času. Přednost dostaly především olympijské hry v Riu a dostavba rodinného domku. Uvidíme…

Největší úspěchy Jiřiny Ptáčníkové

Stříbro z HMS v atletice (2014)
Zlato z halového ME (2012)
Vítězství na univerziádě (2009)
14 zlatých medailí z domácích šampionátů (včetně halových)
Osobní rekordy: 470 cm (hala), 476 (venku)

Už víte, zda budete maminkou chlapečka, či holčičky?

Bude to holčička, ale křestní jméno ještě nemá. Zatím vím s určitostí, že Jiřina se po mně jmenovat určitě nebude (smích).

A opravdu se už chcete s profesionální kariérou rozloučit?

V květnu příštího roku mně bude 33 let a mým prvořadým záměrem bude starost o rodinu, které se chci plně věnovat, takže na nějakou náročnou atletickou přípravu nebude prostor. S touto radostí tedy zřejmě souvisí i konec mé profesionální kariéry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Lipsko navzdory střelecké převaze pouze remizovalo ve Stuttgartu

Fotbalisté Lipska v úvodním kole Bundesligy remizovali ve Stuttgartu 1:1. O jediný gól hostů se postaral nejlepší hráč minulé ligové sezony Christopher Nkunku. Čtvrtému týmu minulé sezony nestačilo na výhru ani 27 střel a po prohře v Superpoháru s Bayernem Mnichov si připsali ztrátu i v ligové soutěži.

V 8. minutě otevřel skóre francouzský útočník Nkunku, který byl díky 20 brankám a 13 asistencím vyhlášen nejlepším hráčem minulé ligové sezony. I druhý gól vstřelil francouzský fotbalista, záložník Stuttgartu Ahamada, který ve 31. minutě vyrovnal. Patnáctý tým minulé sezony prohrál s Lipskem předchozích šest zápasů za sebou, ve druhém poločase však i přes velkou útočnou aktivitu hostů neinkasoval.

Další zprávy