reklama
 
 

Játra ani ledviny už Holušu netrápí. Český mílař je fit, na rekordy ale zatím nemyslí

24. 5. 2018 16:14
Předsezonní příprava českého rekordmana v běhu na 1500 metrů Jakuba Holuši se ze zdravotních důvodů nevydařila. Po březnovém halovém mistrovství světa v Birminghamu se jeho tělu dost věcí nelíbilo a teprve tento týden mohl začít se speciálním tréninkem. "Sportovců, kteří se dlouhá léta mohou těšit dobrému zdraví, je minimum Svoji situaci beru jako jednu z překážek, kterou chci zdolat," řekl pro Aktuálně.cz optimisticky mílař, jenž loni skončil na mistrovství světa pátý.

Co přesně vás trápilo?

Bylo toho víc a všechno začalo po březnovém halovém šampionátu v Anglii a při měsíčním soustředění v USA, kde jsem bojoval spíš sám se sebou. Bolest z kyčle si to namířila do stehna a k tomu se přidaly problémy s ledvinami a játry. Nikdo neví, co to mohlo způsobit. Mohla to být nějaká infekce, nezvyklá americká strava, viróza, psychická zátěž nebo všechno dohromady.

Přesto jste se vydal ještě na další soustředění do Maroka…

Tam už jsem byl jen deset dní a pak se svěřil do péče lékařů. Krevní obraz se postupně zlepšoval, kyčel přestala bolet a celkově už se cítím líp. Návrat do optimální zdravotní pohody je však proces na delší dobu, takže na nějaké rekordní časy zatím myslet nemůžu.

Co už vám tělo dovolí?

Soustředil jsem se hlavně na objemovou přípravu, na krátké sprinty, ale už několik dní jsem se po čase vrátil ke speciálnímu tréninku. Takže si jen přeju, aby se můj zdravotní stav stále zlepšoval.

Odložilův memoriál na pražské Julisce je už 4. června. Stihnete se na něj dobře připravit?

Nečekám žádný vynikající čas, spíš to bude pro mě test, co mé tělo je už schopné zvládnout. Nesmím přepálit začátek, abych ho nezničil třeba už v polovině trati. Přesto se chci po tříměsíční nucené přestávce představit solidním výkonem a odrazit se k lepším časům.

Uvažujete už o svém dalším závodním programu?

To začnu právě až po Odložilovi. Určitě se rozhodnu pro menší počet závodů, abych moc neplýtval energií a dobře se připravil na srpnové mistrovství Evropy v Berlíně. Časová ztráta z mé nevydařené přípravy je sice dost velká, ale do šampionátu je ještě dost daleko.

autor: Jaroslav Pešta | 24. 5. 2018 16:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama