Ingebritsen finále s bratry poběží, diskvalifikaci mu zrušili

28. 9. 2019 9:00
Norští bratři Ingebrigtsenové nakonec poběží všichni tři finále závodu na 5000 metrů na mistrovství světa v atletice v Dauhá.
Filip Ingebritsen na MS v atletice 2019 v Dauhá
Filip Ingebritsen na MS v atletice 2019 v Dauhá | Foto: Reuters

Nejmladší ze sourozenců Jakob, úřadující evropský šampion na 1500 a 5000 metrů, byl sice po rozběhu diskvalifikován za vyšlápnutí z dráhy, ale norská výprava uspěla s protestem.

Devatenáctiletý Jakob Ingebrigtsen skončil v úvodním rozběhu na čtvrtém místě a bez potíží si zajistil přímý postup do finále. Po doběhu byl však diskvalifikován. Na základě norského protestu jury případ prozkoumala a trest zrušila, protože usoudila, že Nor vyšlápl do trávy po kontaktu se soupeřem a neměl z vybočení z trati užitek.

Jeho bratři, bývalí mistři Evropy na 1500 metrů, se kvalifikovali z druhého rozběhu. Šestadvacetiletý Filip doběhl třetí a o dva roky starší Henrik postoupil časem ze sedmé příčky. Finále je na programu v pondělí.