Pastrňák v kabrioletu i hledání nového Bolta. Taková byla letošní Tretra

O úsměvy a výborné výkony nebyla na Zlaté tretře nouze navzdory nepříznivému počasí.
Zlatá tretra napsala letos už svůj 57. díl. Jednou z ústředních osobností mítinku byl sprinter Kim Collins ze Svatého Kryštofa a Nevise, který se s atletikou loučí v úctyhodných 42 letech.
Slavnostní zahájení obstaral jako obvykle příjezd největších hvězd. Dálkaře Luva Manyongu doprovodil v na sedačce kabrioletu hokejista David Pastrňák. Z rodného Havířova to do Ostravy nemá vpravdě daleko.
Další auto patřilo legendám skoku dalekého. Mike Powell (vpravo) je světovým rekordmanem, Robert Emmijan drží již od roku 1987 evropské maximum. I přes velké očekávání nepřekonal výkony těchto mužů v Ostravě žádný závodník. Juan Miguel Echevarría z Kuby však předvedl úchvatných 866 centimetrů a dosavadní rekord Zlaté tretry překonal ve všech čtyřech platných pokusech.
Koulařský závod sliboval perfektní zábavu a svým závazkům dostál. Mistr světa Tom Walsh (vpravo) vrhl náčiní do vzdálenosti 22,16 metru a přepsal historii Tretry, domácí Tomáš Staněk byl nadmíru spokojen se sezonním maximem 21,46 a třetím místem.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
14. 6. 2018 6:31
Zlatá tretra se musela po čtyřech letech obejít bez největšího atletického klenotu poslední dekády. A je třeba podotknout, že absence Usaina Bolta byla znát. Plejáda mistrů světa stadion ve Vítkovicích nezaplnila, přestože bylo k vidění mnoho výborných výkonů a čtyři rekordy mítinku. Podívejte se na fotografie.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy