Ekvádor je v šoku. Zemí se žene vlna násilí, zastřelili i nejlepšího sprintera

24. 10. 2021 12:46
V Ekvádoru byl zastřelen tamní nejúspěšnější sprinter historie Álex Quiňónez, jenž vybojoval bronzovou medaili na dvoustovce na mistrovství světa 2019 v Dauhá. O život přišel dvaatřicetiletý atlet v pátek v noci v přístavním městě Guayanquil. Podle policie na místě zemřel ještě jeden člověk.
Álex Quiňónez
Álex Quiňónez | Foto: Reuters

"Ztratili jsme skvělého sportovce, někoho, kdo nám umožnil snít, kdo nás posunul. Byl to nejlepší sprinter pocházející z naší země," uvedlo ekvádorské ministerstvo sportu na twitteru.

Quiňónez je dlaší z obětí vlny násilí, které zemi zachvátilo. "Ti, kteří berou život Ekvádorcům, nezůstanou nepotrestáni. Budeme jednat s použitím síly," prohlásil ekvádorský prezident Guillermo Lasso.

Quiňónez se na olympijských hrách v Londýně 2012 probojoval do finále a při triumfu hvězdného Jamajčana Usaina Bolta doběhl sedmý. Ekvádorský sprinter měl startovat i letos v Tokiu, ale předtím dostal roční zákaz startu za porušení antidopingových pravidel.