Děti? Už bych o nich mohla přemýšlet, ale nejdřív po olympiádě, říká Hejnová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
18. 5. 2018 12:30
Překážkářka Zuzana Hejnová je sice dvojnásobnou mistryní světa, ale medaili z individuálního závodu na mistrovství Evropy ještě nemá. Proto jejím hlavním letošním cílem je co nejlépe se připravit na srpnový šampionát v Berlíně a doběhnout si na něm pro zlatou medaili. "Jsem zdravotně v pořádku a nechybí mi motivace,“ zdůraznila úvodem rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová | Foto: Reuters

Takže příprava na sezonu proběhla podle vašich představ?

Byla dlouhá a náročná, ale cítím se dobře. Jezdila jsem za trenérkou Danou Jandovou do Jablonce, březen jsem strávila v africkém teple a duben pro změnu v poměrně chladném Portugalsku. Potřebné tréninkové dávky jsem však zvládla, jen mi už chybějí závody, na které se moc těším.

Po několika letech jste se vrátila ke své původní trenérce a zase vám tato spolupráce vyhovuje?

Plně mně vyhovuje, protože Dana (Jandová, pozn. red.) poslouchá hlavně mě a moje tělo než nějaký předem připravený tréninkový program. Když se třeba po dvou náročných dnech necítím moc dobře, tak původní plán změní. Touto cestou chceme i ze zdravotních důvodů pokračovat a nelámat nic přes koleno.

Zdravotní problémy jste v průběhu přípravy neměla?

Když jsem začala cítit achilovku, tak Dana hned změnila náplň tréninku. Měla jsem jen menší problém s lýtkem, a proto jsem také vynechala účast na halovém mistrovství světa. Jednoznačným cílem bylo perfektně se připravit na letní sezonu a především na evropský šampionát, což se snad podařilo.

Začátkem května už začal letošní ročník Diamantové ligy, ale do Šanghaje jste se nevydala. Proč?

Příští týden poletím do amerického Eugene, a tak jsem nechtěla kvůli dlouhému cestování putovat z východu naší planety do západní části. Už mám také potvrzen na 7. června start v norském Oslu.

S jakými pocity se ke svému prvnímu letošnímu závodu do Eugene vydáte?

Bude to už třetí závod, protože v úterý jsem se v nevlídném počasí rozběhla v Sušici a zítra to v dresu Dukly zkusím v extralize (úsměv). Ale první závod s nemalou světovou konkurencí mě však čeká opravdu až v Americe. Určitě budu nervózní, což jsem při vstupu do sezony pokaždé. Nevím totiž, co od sebe mohu čekat. Musím se jen plně soustředit na svůj výkon, nedívat se na soupeřky a mít klapky na očích až do poslední stovky. Snad se mi podaří vrátit se brzy do závodního tempa, což chvíli trvá. Zatím bych byla spokojena s časem po 55 vteřin.

Letošním vrcholem je mistrovství Evropy v Berlíně. Říkáte, že motivace vám nechybí?

V závodě na 400 metrů překážek chci potvrdit roli nejlepší Evropanky a dočkat se své první medaile z šampionátu starého kontinentu. Snad se mi konečně podaří prodat všechno, na co mám. A navíc: získala bych zároveň nominaci na Kontinentální pohár, který se koná začátkem září v Ostravě. Na této zcela výjimečné akci v domácím prostředí bych nerada chyběla.

Neuvažovala jste také o ukončení své atletické kariéry?

Atletika mě stále baví, a tak by byla škoda se s ní letos rozloučit. Příští rok také končit nechci, protože před olympiádou by to byl nesmysl. A pokud budu zdravá, tak bych se velice ráda za dva roky podívala na své čtvrté olympijské hry. Navíc Tokio patří mezi má oblíbená místa. Snad do té doby vydržím, hlavně můj současný dobrý zdravotní stav.

Takže maminkou se zatím stát ještě nechcete?

Je mi 31 let, takže asi mám právo o mateřství uvažovat. Chci však počkat až po zmíněné olympiádě. Teprve potom se budu věnovat svému soukromí.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy