Další ruský doping. Světový šampion dostal trest na osm let

ČTK ČTK
21. 8. 2019 13:08
Ruský chodec Sergej Bakulin dostal za opakovaný doping osmiletý zákaz startů. Dvaatřicetiletý atlet byl potrestán na základě údajů v biologickém pasu. Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) ho také diskvalifikovala ze všech závodů, které absolvoval od loňského května do letošního dubna.
Sergej Bakulin
Sergej Bakulin | Foto: Reuters

Kvůli dopingu byl Bakulin potrestán už v roce 2015. Musel vrátit zlato z mistrovství světa v Tegu 2011, kde vyhrál závod na 50 kilometrů, a dostal tříletý distanc.

Bakulin patřil mezi svěřence nechvalně známého chodeckého trenéra Viktora Čegina, který má od roku 2016 doživotní zákaz činnosti. Za doping byla potrestána řada ruských chodců.

Ruský atletický svaz má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen vybraní reprezentanti.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na metro D, prověří vypsání tendru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku předběžným opatřením uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zákaz platí, než úřad posoudí, zda byla veřejná zakázka vypsána v souladu se zákonem. Na předběžné opatření upozornil server Seznam Zprávy, vydání následně potvrdila mluvčí úřadu Milena Marešová.

"Úřad vydal předběžné opatření včera (ve čtvrtek), dnes bylo doručeno účastníkům řízení. Správní řízení jsme zahájili na návrh společnosti Eurovia, která podala návrh na přezkoumání postupu zadavatele. Předběžné opatření zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem do doby, než správní řízení skončí. V opačném případě by nebylo možné uložit nápravné opatření v případě, že úřad zjistí pochybení," uvedla Marešová.

Vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík řekl, že podnik si je situace vědom a rozhodnutí respektuje. Zakázku na výstavbu prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu vyhlásil pražský dopravní podnik a její hodnota přesahuje deset miliard korun.

Další zprávy