Další ruský doping. Světový šampion dostal trest na osm let

ČTK ČTK
21. 8. 2019 13:08
Ruský chodec Sergej Bakulin dostal za opakovaný doping osmiletý zákaz startů. Dvaatřicetiletý atlet byl potrestán na základě údajů v biologickém pasu. Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) ho také diskvalifikovala ze všech závodů, které absolvoval od loňského května do letošního dubna.
Sergej Bakulin
Sergej Bakulin | Foto: Reuters

Kvůli dopingu byl Bakulin potrestán už v roce 2015. Musel vrátit zlato z mistrovství světa v Tegu 2011, kde vyhrál závod na 50 kilometrů, a dostal tříletý distanc.

Bakulin patřil mezi svěřence nechvalně známého chodeckého trenéra Viktora Čegina, který má od roku 2016 doživotní zákaz činnosti. Za doping byla potrestána řada ruských chodců.

Ruský atletický svaz má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen vybraní reprezentanti.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy