Další ruský doping. Světový šampion dostal trest na osm let

ČTK ČTK
21. 8. 2019 13:08
Ruský chodec Sergej Bakulin dostal za opakovaný doping osmiletý zákaz startů. Dvaatřicetiletý atlet byl potrestán na základě údajů v biologickém pasu. Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) ho také diskvalifikovala ze všech závodů, které absolvoval od loňského května do letošního dubna.
Sergej Bakulin
Sergej Bakulin | Foto: Reuters

Kvůli dopingu byl Bakulin potrestán už v roce 2015. Musel vrátit zlato z mistrovství světa v Tegu 2011, kde vyhrál závod na 50 kilometrů, a dostal tříletý distanc.

Bakulin patřil mezi svěřence nechvalně známého chodeckého trenéra Viktora Čegina, který má od roku 2016 doživotní zákaz činnosti. Za doping byla potrestána řada ruských chodců.

Ruský atletický svaz má od listopadu 2015 kvůli systematickému dopingu pozastavené členství v mezinárodní federaci IAAF. Na mezinárodních akcích kvůli tomu mohou startovat jen vybraní reprezentanti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy