Čtvrtkařská šampionka Násirová dostala dvouletý trest za doping a přijde o OH

ČTK ČTK
30. 6. 2021 18:33
Mistryně světa v běhu na 400 metrů Salva Ajd Násirová dostala u mezinárodní sportovní arbitráže CAS za porušení dopingových pravidel dvouletý trest. Šampionka z Dauhá tím pádem přijde o start na olympijských hrách v Tokiu.
Salva Ajd Násirová
Salva Ajd Násirová | Foto: Reuters

Násirová byla původně zbavena obvinění ze zmeškání dopingových kontrol, Světová antidopingová agentura (WADA) i Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU) se ale odvolaly k CAS. A arbitráž nyní po dubnovém projednání kauzy jednu z očekávaných favoritek pro Tokio potrestala.

Dvaadvacetiletá reprezentantka Bahrajnu, jež na MS 2019 zaběhla třetí nejlepší čas historie 48,14 sekundy, měla problémy od března 2019 do ledna 2020. V tomto období ji opakovaně nezastihli dopingoví komisaři na místě, které udala do systému. Elitní čtvrtkařka odmítla, že by se kontrolám vyhýbala úmyslně.

Disciplinární komise při projednávání jejího případu zjistila, že neúspěšnou kontrolu v dubnu 2019 zavinila chyba dopingové komisařky, protože si spletla číslování bytů v budově, kde běžkyně žije, a zazvonila na špatný zvonek. Proto Násirová nejprve postihu unikla.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy