Šéf IAAF Coe má problém. Podle BBC mu k vrcholné funkci dopomohl člověk, kterého hledá Interpol

ČTK ČTK
16. 6. 2016 21:42
Nynější šéf Mezinárodní atletické federace Sebastian Coe čelí závažným obviněním. Podle BBC mu ke zvolení do vrcholné funkce syn předchozího šéfa IAAF Lamina Diacka Papa, kterého hledá Interpol.
Sebastian Coe
Sebastian Coe | Foto: Reuters

Londýn - Sebastianu Coeovi podle BBC pomohl k loňskému zvolení předsedou Mezinárodní atletické federace syn předchozího šéfa IAAF Lamina Diacka. Oba Senegalci jsou vyšetřováni kvůli podezření z korupce. Bývalý marketingový poradce atletické federace Papa Massata Diack, kterého hledá Interpol, prý zajistil Coeovi na kongresu v Pekingu hlasy afrických delegátů.

S dalším závažným obviněním vůči dvojnásobnému olympijskému vítězi v běhu na 1500 metrů přišel list Daily Mail. Podle něj měl Coe informace o dopingovém případu ruské vytrvalkyně Lilije Šobuchovové v roce 2014 už čtyři měsíce předtím, než o něm odvysílala reportáž německá televizní stanice ARD. Šobuchovová se v pořadu svěřila, že si zaplacením 450 tisíc eur (12 milionů korun) zajistila ututlání případu a možnost startovat na olympijských hrách v Londýně.

Coe přitom loni v prosinci před komisí britského parlamentu tvrdil, že neměl žádné konkrétní informace o chybách v ruském antidopingovém systému před loňským vypuknutím aféry, která vedla k vyloučení ruských atletů z mezinárodních soutěží.

Coe obě obvinění v prohlášení IAAF striktně odmítl.

 

Právě se děje

Další zprávy