Cítím se tu jako doma, řekl Bolt před rozlučkou v Ostravě. Šokovalo ho teplé počasí

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 26. 6. 2017 18:05
Usain Bolt se ve středu podeváté představí na mítinku Zlatá tretra v Ostravě. Jamajská superhvězda se v letošní sezoně loučí s bohatou a veleúspěšnou kariérou a oblíbený mítink v Ostravě nemohl vynechat. "Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje," chválil světový rekordman na tiskové konferenci.
Usain Bolt se na Zlaté tretře představí podeváté a naposled. Jeho rozhodnutí o konci kariéry už nemůže nic zviklat.
Usain Bolt se na Zlaté tretře představí podeváté a naposled. Jeho rozhodnutí o konci kariéry už nemůže nic zviklat. | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Světový rekordman Usain Bolt na ostravské Zlaté tretře miluje především fanoušky. Líbí se mu, že fandí za jakýchkoliv okolností. Také proto se na tento atletický mítink pravidelně vrací, ve středu zde poběží podeváté. A ve své rozlučkové sezoně očekává, že jeho start bude hodně emotivní.

Když Boltova hvězda vyletěla vzhůru, stály o jeho účast nejslavnější mítinky světa. Ani jeden ale nezískal velkého showmana víckrát než Ostrava.

Bolta už nikdo nepřemluví

"Je toho více, co mám na Ostravě rád. Hlavně fanoušky. Lidi tu přijdou, ať se děje, co se děje. Ať je zima nebo hezky. Pokaždé tady je plný stadion. To je pro mě velká věc. Cítím se tu jako doma. Už i hotelový pokoj znám velice dobře. Je to vždy fajn pocit tu startovat," řekl třicetiletý sprinter, který první pozvánku do Ostravy obdržel už v roce 2004.

Tehdy se omluvil kvůli zranění, ale v roce 2006 už na Zlatou tretru přijel. "Já si vždy vzpomenu na počasí. Potřebuji teplo jako na Jamajce, ale tady často byla i zima. Letos jsem po příjezdu trochu šokovaný, jaké je teplo. Doufám, že to vydrží a zaběhnu nějaký dobrý čas," řekl Bolt ke svému chystanému startu na stovce.

Usain Bolt a Ivo Vondrák na Zlaté tretře 2017
Usain Bolt a Ivo Vondrák na Zlaté tretře 2017 | Foto: Milan Kammermayer

Osminásobný olympijský vítěz už je nezlomně rozhodnutý, že po letošní sezoně pověsí tretry na hřebík. Nezviklá ho už údajně nic. "Ne. Jsem smířený s tím, že skončím. Dosáhl jsem všeho, čeho jsem chtěl dosáhnout. Mám na svou kariéru spoustu úžasných i těch méně hezkých vzpomínek. Ale byla to skvělá kariéra. Letos skončím," prohlásil Bolt.

Možná svatba, možná děti

Dál se zatím nedívá. Plány odsouvá až na konec sezony. "Co bude, nemám tušení. Možná se ožením, možná budu mít rodinu a děti. Chtěl bych ale nějak zůstat u atletiky. Je fakt, že můj kouč mě přesvědčuje, abych byl taky trenér. Ale vážně nevím. Jen doufám, že za deset let nebudu mít pivní břicho," zasmál se Bolt.

Usain Bolt na Zlaté tretře 2017
Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 | Foto: Milan Kammermayer

Do každého závodu se v rozlučkové sezoně snaží dát maximum. "Snažím se užít si to, vím, že to je poslední sezona. Určitě je kvůli tomu hodně emotivní. A emoce jsou radost i smutek, to tam všechno je. Ale vychutnávám si každou minutu. Vejdu na stadion a snažím se cítit energii z diváků," popsal Bolt, co se mu bude honit hlavou ve středu ve Vítkovicích.

Sbohem Ostravě touží dát kvalitním časem. Výhra se od něj očekává už automaticky. "Když počasí vydrží, může to být rychlé. Bude to výjimečné, když vím, že tu jsem naposledy. Tedy jako běžec naposledy. Rád se přijedu podívat na mítink jen jako fanoušek na sprintery a atlety z mladší generace," dodal Bolt.

Usain Bolt na Zlaté tretře 2017
Usain Bolt na Zlaté tretře 2017 | Foto: Milan Kammermayer
 

Právě se děje

před 2 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy