Bolt kvůli spekulacím o zranění z MS zveřejnil lékařskou zprávu

ČTK ČTK
17. 8. 2017 18:12
"Většinou nic takového nedělám, ale slyšel jsem, že spousta lidí moje zranění zpochybňovala. Nikdy jsem fanoušky nepodváděl a právě pro ně jsem chtěl na šampionátu běžet poslední závod," napsal Bolt na sociální síti Twitter
Usain Bolt během svého posledního závodu v kariéře.
Usain Bolt během svého posledního závodu v kariéře. | Foto: Reuters

Londýn - Hvězdný sprinter Usain Bolt odmítl spekulace, že zranění v posledním závodě kariéry pouze předstíral, protože už nemohl dohnat vedoucí dvojici. Třicetiletý atlet dnes zveřejnil lékařskou zprávu, podle které si v sobotním finále štafety na 4×100 metrů na mistrovství světa v Londýně natrhnul zadní stehenní sval.

Smutné loučení. Boltovi píchlo ve svalu a poslední závod kariéry nedokončil | Video: Associated Press

"Většinou nic takového nedělám, ale slyšel jsem, že spousta lidí moje zranění zpochybňovala. Nikdy jsem fanoušky nepodváděl a právě pro ně jsem chtěl na šampionátu běžet poslední závod," napsal Bolt na sociální síti Twitter. "Bohužel mám trhlinu ve svalu a čeká mě tříměsíční rehabilitace," dodal.

Bolt se s úspěšnou kariérou, během které získal osm zlatých olympijských medailí a jedenáct titulů mistra světa, rozloučil na jeho poměry nepovedeným vystoupením v Londýně. V běhu na 100 metrů získal bronz a ze závěrečného úseku štafety odstoupil kvůli zranění.

 

Právě se děje

Další zprávy