Bílý dům chce zmírnit postihy sportovců za užití marihuany

ČTK ČTK
11. 7. 2021 12:43
V reakci na případ sprinterky Sha'Carri Richardsonové, která kvůli pozitivnímu nálezu na marihuanu přišla o start na olympijských hrách v Tokiu, chce úřad amerického prezidenta iniciovat zmírnění postihů pro sportovce za užití této drogy.
Sha'Carri Richardsonová
Sha'Carri Richardsonová | Foto: Reuters

Podle listu Financial Times se kvůli tomu Bílý dům obrátil na Světovou antidopingovou agenturu (WADA), s níž o tom chce jednat.

Jednadvacetiletá Richardsonová neprošla dopingovou kontrolou na červnovém mistrovství USA v Eugene, kde se vítězným výkonem 10,86 pasovala mezi favoritky na olympijské zlato. Chybu uznala a přijala trest na jeden měsíc s platností od 28. června. Podle svých slov užitím marihuany zareagovala na smrt biologické matky a snažila se otupit své pocity.

Od začátku letošního roku hrozí sportovcům za marihuanu zákaz činnosti na jeden až tři měsíce. Dříve mohli dostat až dvouletý distanc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy