Žádný doping! Jen jsem zuřivě líbal přítelkyni, vysvětloval šampion. A s komickou výmluvou uspěl

ČTK ČTK
15. 7. 2017 14:11
Gil Roberts se úspěšně hájil tím, že doping se dostal do jeho organismu při vášnivém líbání s partnerkou. Jeho přítelkyně brala lék na zánět dutin.
Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts a LaShawn Merritt
Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts a LaShawn Merritt | Foto: ČTK

New York - Olympijský vítěz v běhu na 4×400 metrů Američan Gil Roberts vyvázl bez trestu z pozitivního dopingového testu po vysvětlení, že se mu zakázaná látka dostala do těla při líbání s přítelkyní. Osmadvacetiletý atlet se tak může dál připravovat na světový šampionát v Londýně, na který se kvalifikoval díky druhému místu na čtvrtce na červnovém mistrovství USA v Sacramentu.

Roberts neprošel kontrolou na probenecid 24. března. V květnu dostal dočasný zákaz startů, který mu národní antidopingová agentura po projednání případu 20. června zrušila. O čtyři dny později doběhl Roberts druhý na americkém šampionátu v osobním rekordu 44,22 sekundy. O případu USADA informovala až nyní.

Sprinter, který má ve sbírce i titul halového mistra ve čtvrtkařské štafetě z roku 2012, se úspěšně hájil tím, že zakázaný prostředek se dostal do jeho organismu při vášnivém líbání s partnerkou. Jeho přítelkyně brala lék na zánět dutin. Probenecidem však také lze maskovat užívání jiných nedovolených podpůrných látek.

Díky podobnému vysvětlení nebyl loni potrestán za porušení dopingových pravidel mistr světa ve skoku o tyči Shawnacy Barber, který měl pozitivní test na kokain. Drogu užila prostitutka, s níž strávil noc během národního šampionátu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy