Atletem roku je podruhé v kariéře překážkářka Hejnová

Česká atletika se oblékla do gala a vyhlásila největší hvězdy sezony
Nejlepší čeští atleti tentokrát vyměnili závodní dresy a tréninkové tepláky za večerní róby či saka. To se týká půvabné dvojice Eliška Klučinová a Anežka Drahotová i Michala Balnera.
Letošní královna české atletika Zuzana Hejnová se oblékla do pestrých barev.
Naopak třeba Pavel Maslák zůstal věrný stejnokroji pražské Dukly a přišel ve slavnostní vojenské uniformě.
To další "Duklačka" Barbora Špotáková zjevně dostala od nadřízených výjimku a místo uniformy nakráčela na pódium ve večerních šatech.
Foto: Zlata Vostrá
ČTK ČTK
7. 11. 2015 22:53
Anketu Atlet roku 2015 v České republice podle očekávání vyhrála podruhé v kariéře překážkářka Zuzana Hejnová, mistryně světa z Pekingu. Druhý v hlasování skončil mílař Jakub Holuša a třetí místo obsadil sprinter Pavel Maslák.

Praha - Anketu Atlet roku 2015 v České republice podle očekávání vyhrála podruhé v kariéře překážkářka Zuzana Hejnová, mistryně světa z Pekingu. Druhý v hlasování skončil mílař Jakub Holuša a třetí místo obsadil sprinter Pavel Maslák.

Hejnová získala 1357 bodů, Holuša 1063, Maslák 934. Juniorem roku je dorostenecká mistryně světa ve skoku do výšky Michaela Hrubá, Trenérem roku se stal kouč Hejnové Dalibor Kupka, který je s pěti vítězstvími rekordmanem této kategorie. Objevem roku byl vyhlášen dálkař radek Juška, stříbrný medailista z halového ME v Praze. O výsledcích rozhodlo hlasování 136 funkcionářů, trenérů a novinářů.

Jediná česká medailistka ze světového šampionátu v Pekingu se na trůn vrátila po premiérovém vítězství v roce 2013, v němž rovněž vyhrála MS. Letos ovládla i Diamantovou ligu. Mezi elitu se vrátila po zlomenině nohy a zranění paty, které ji provázelo celou minulou sezonu, takže ji předčasně ukončila. Letošními výkony se dostala i do užšího výběru nejlepších atletů světa i Evropy.

"Je hrozně hezké vrátit se po dvou letech na trůn. Po tom loňském roce jsem úplně nevěřila, že se můžu vrátit do takové formy. Takže je to pro mě obrovská satisfakce, jsem za to hrozně ráda," řekla Hejnová. "Vždycky je to výjimečné vyhrát poprvé, ale tohle je o to cennější právě po tom promaroděném roce, kdy jsem prakticky celý rok vynechala," prohlásila.

Rekordmany v počtu prvenství v anketě jsou se sedmi triumfy koulařka Helena Fibingerová a oštěpaři Jan Železný a Barbora Špotáková, která ovládla hlasování loni a šestkrát za sebou v letech 2007 až 2012.

Výsledky ankety Atlet roku 2015:

1. Hejnová (400 m př.) 1357 b., 2. Holuša (1500 m) 1063, 3. Maslák (400 m) 934, 4. Špotáková (oštěp) 740, 5. Juška (dálka) 731, 6. Veselý (oštěp) 565, 7. Bába (výška) 464, 8. Klučinová (víceboje) 430, 9. Balner (tyč) 369, 10. Drahotová (chůze) 346.

Trenér roku: 1. Kupka 101.

Junior roku: 1. Hrubá (výška) 78.

Objev roku: 1. Juška 62.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 30 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy