Atletem roku je podruhé v kariéře překážkářka Hejnová

Česká atletika se oblékla do gala a vyhlásila největší hvězdy sezony
Nejlepší čeští atleti tentokrát vyměnili závodní dresy a tréninkové tepláky za večerní róby či saka. To se týká půvabné dvojice Eliška Klučinová a Anežka Drahotová i Michala Balnera.
Letošní královna české atletika Zuzana Hejnová se oblékla do pestrých barev.
Naopak třeba Pavel Maslák zůstal věrný stejnokroji pražské Dukly a přišel ve slavnostní vojenské uniformě.
To další "Duklačka" Barbora Špotáková zjevně dostala od nadřízených výjimku a místo uniformy nakráčela na pódium ve večerních šatech.
7. 11. 2015 22:53

Praha - Anketu Atlet roku 2015 v České republice podle očekávání vyhrála podruhé v kariéře překážkářka Zuzana Hejnová, mistryně světa z Pekingu. Druhý v hlasování skončil mílař Jakub Holuša a třetí místo obsadil sprinter Pavel Maslák.

Hejnová získala 1357 bodů, Holuša 1063, Maslák 934. Juniorem roku je dorostenecká mistryně světa ve skoku do výšky Michaela Hrubá, Trenérem roku se stal kouč Hejnové Dalibor Kupka, který je s pěti vítězstvími rekordmanem této kategorie. Objevem roku byl vyhlášen dálkař radek Juška, stříbrný medailista z halového ME v Praze. O výsledcích rozhodlo hlasování 136 funkcionářů, trenérů a novinářů.

Jediná česká medailistka ze světového šampionátu v Pekingu se na trůn vrátila po premiérovém vítězství v roce 2013, v němž rovněž vyhrála MS. Letos ovládla i Diamantovou ligu. Mezi elitu se vrátila po zlomenině nohy a zranění paty, které ji provázelo celou minulou sezonu, takže ji předčasně ukončila. Letošními výkony se dostala i do užšího výběru nejlepších atletů světa i Evropy.

"Je hrozně hezké vrátit se po dvou letech na trůn. Po tom loňském roce jsem úplně nevěřila, že se můžu vrátit do takové formy. Takže je to pro mě obrovská satisfakce, jsem za to hrozně ráda," řekla Hejnová. "Vždycky je to výjimečné vyhrát poprvé, ale tohle je o to cennější právě po tom promaroděném roce, kdy jsem prakticky celý rok vynechala," prohlásila.

Rekordmany v počtu prvenství v anketě jsou se sedmi triumfy koulařka Helena Fibingerová a oštěpaři Jan Železný a Barbora Špotáková, která ovládla hlasování loni a šestkrát za sebou v letech 2007 až 2012.